Kulaklardaki sivilcelerden kurtulmak çok kolay

0
Kulakta sivilce
Kulaklardaki sivilcelerden kurtulmak

Kulaklarınızı temiz tutarak kulak sivilcelerinden kurtulmak için yapacağınız doğal tedavi yöntemlerinde başarılı olma şansınızı artırabilirsiniz.

Kulaklardaki sivilcelerden kurtulmak için malzemeler

  • Pamuk çubuk veya bez
  • Salisilik sivilce ilacı
  • Sabunlu sünger

Kulaklardaki sivilcelerden kurtulmak için ipuçları

Kulaklarınızı ve kulak içini temizleyin. Yağlı saçlar kafada bakterilerin üremesine ve kulaklara geçmesine sebep olabilir. Ayrıca müzik keyfi için kulaklara takılan kulaklıklar bakterilerin kulaklara geçmesine ve sivilcelerin oluşmasına sebep olabilir. Bu yüzden kulaklarınızı iyice yıkayıp temiz tutarak bakterilerin neden olacağı kulaktaki sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Ayrıca kulakların arkasını yıkayın. Duş yaparken nazikçe kulak etrafındaki ölü deri hücrelerini ve bakterileri temizlemek için sabunlu sünger veya bez ile yıkayın. Daha sonra ılık su ile iyice durulayın ve hafifçe kurulayın. Kulaklarınızın ıslak kalmamasına dikkat edin.

Kulağınızda yer alan sivilcelere salisilik sivilce ilacı uygulayın. Salisilik sivilce ilacını bir pamuk çubukla kulaklarınıza yedirin. Kulak içini temizlerken kulak zarına zarar vermemek için kalın ve ince uçlu şeyleri kulaklarınıza sokmamalısınız.

Sabah ve akşam günde iki kez kulaklarınızı temizleme işlemini uygulayın. Kulak kanalı ve kulak içi enfeksiyonlarını temizlikle engelleyerek kulaklardaki sivilceleri engellemiş olacaksınız. Ancak 5 – 8 gün sürecek bir kulak ağrısında dermatolog yardımına başvurun. Doktorlar ve dermatologlar kulak sivilcelerinin başka sağlık sorunları oluşturmaması için sivilce temizleyici ilaç vereceklerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.