Kulaktaki sivilceler can sıkıcı olabiliyor

0
Kulak sivilcesi
Kulaktaki sivilceler can sıkıcı olabiliyor

Aşırı yağlanma sonrası ciltte çıkan sivilceler vücudun her bölgesinde yer alabilir. Kulaklar genellikle sivilcelere eğilimli olmasa da kişinin aşırı yağlı saçlarından dolayı çok nadir olarak kulaklarda sivilceler çıkabilir. Aşırı yağlar gözenekleri tıkar ve ölü cilt hücrelerinde kirler ve olası bakteriler yetişir. Tüm kulak bölgelerinde sivilceler çıkabilir. Endişe etmeyin. Sivilceler tedavi edilebilir ancak kalıcı çözüm olması için cildin fazla yağdan arınmış olması gerekir. Sivilceler doğal yöntemlerle yok edildikten sonra doğru bir cilt bakımıyla cildinizdeki yağ dengesini korumanız gerekir.

Kulaktaki sivilceler için kullanılacak malzemeler

  • Hafif temizleyici losyon
  • Limon suyu
  • Benzoil peroksit krem
  • Pamuk

Kulaktaki sivilceleri tedavi etmek için yapmanız gerekenler

1

Yağlı saçlarınızı toplayın ve kulaklarınızı kapalı tutun. Saçların sivilceler bulaşması şiddetini artıracaktır.

2

Saçlarınızı sık sık yıkayın. Saçlarınızı özellikle çok yağlı ise seçeceğiniz şampuana dikkat edin. Saçlarınıza uygun bir şampuan ile saçlarınızı ılık suda 15 dakika boyunca yıkayın.

3

Kulaklarınızın içini ve dışını yıkayın. Yüzünüzü her yıkadığınızda kulaklarınızı da ılık su ile iyice yıkayın. Cildinizi temizlemek için yumuşatıcı losyonlar ve temizleyiciler kullanabilirsiniz. Kulaklarınızın içinde yer alan kirlerin iyice temizlendiğinden emin olun. Ayrıca kulaklarınızın arkasını ve yüzünüzle kulaklarınızın birleştiği yerleri iyice ovun.

4

Kulaklarınızdaki sivilcelerden kurtulmak için limon suyu uygulayın. Sivilcelere taze sıkılmış limon suyunu bir pamuk aracılığıyla uygulayın. Cildin kurumasına ve gözeneklerin açılmasına yarayan limon suyunu günde 2 – 3 kez uygulayın. Limon suyu uyguladıktan sonra 10 – 12 dakika bekleyin ve soğuk su ile iyice yıkayın.

5

Kulaklarda yer alan sivilcelere benzoil peroksit içeren bir krem uygulayın. Temiz bir pamuk ile kulak dışına ince bir tabaka oluşturun. Uzmanlar benzoil peroksitin sivilce tedavisinde çok etkili olduğunu özellikle bildiriyor.

İpuçları

  • Kulağa benzoil peroksit krem uygularken, kremi sadece kulak dışına koymaya dikkat edin.
  • Limon suyunu bilek içlerinizde test etmeden kulağınıza sürmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.