Kuru cilt bakımı için tüyolar

0
Kuru cilt bakımı için tüyolar

Kuru cilt genellikle cilt bakımı konusunda bir problem olarak karşımıza çıkar. Cilt bakımı yapmaya çalışırken bir yandan da cildimizi kurutuyor olabiliriz. Cilt bakımı aslında çok geniş bilgi gerektirmese de cilt bakımı yaparken bir kaç noktaya dikkat etmelisiniz. Eğer kuru cilt tipine sahipseniz cilt bakımı konusunda şu şekilde hareket etmelisiniz;

Kuru Cilt Temizliği

Cildinizi temizlemek için yumuşak bir temizleyici süt kullanın. Hiçbir şekilde su ve sabun kullanmayın. Cilt bakımı yaparken temizlik hususunda en çok buna dikkat etmelisiniz. Ayrıca süreceğiniz tonik kati suretle alkol içermemelidir. Alkol kuru cilt için iyi değildir.

Gündüz kuru cilt bakımı

Kuru cilt nemini kaybeder bu nedenle gün boyunca cilt bakımı için süreceğiniz krem yağlı ve nemlendirici olmalıdır. Eğer soğuk kış günlerinde yağlı ve vitamin ihtiva eden kremler kullandıysanız o takdirde yaz aylarında bunu yağlı ve nemlendiricili kremlere çevirmelisiniz.

Gece kuru cilt bakımı

Eğer cildiniz çok çok kuru ise o halde cilt bakımı yaparken akşamları hafif vitamin bulunan kremleri yüzünüze, göz çevresine  ve boynunuza sürmelisiniz. Bu çeşit kremlerin yüzünüze sürdüğünüzde parlaması şart değildir. Cildin çabuk çektiği ve derinlemesine etki eden kremlerden yararlanabilirsiniz. Kuru cilt zaten nemlendirici yada kremleri hızlı bir şekilde emecektir.

Kuru cilt için makyaj

Krem şeklinde olan makyaj malzemelerinden faydalanın. Fondöten, far, allık v.s. pudra şeklinde olan malzemeler, yüzünüze maske ifadesi verir. Bundan başka kısa sürede cildiniz kırış kırış gözükecektir. Krem şeklinde olan malzemeler daha doğal ve spor bir görünüm verir.

Kuru cilt bakımı tüyoları

Haftada iki kez yüzünüze ve boynunuza maske ile cilt bakımı yapın. Bu maskeler cildin bakımını sağlayacak, aynı zamanda parlaklık verecektir. Ekstra olarak haftada bir günü kendinize güzellik günü olarak ayırın. Papatya suyundan cilde buhar yapın. Önemli olan bu buhardan sonra cildinizi tonik ile temizledikten sonra bol yağlı krem sürmenizdir.

1Buhar banyosu cildinize gerekli olan ekstra bir cilt bakımıdır. Birkaç dakika sonra cildiniz nemlenmiş olacaktır. Buhar banyosundan sonra cildinizin kreme ihtiyacı vardır. Buhar banyosunun kuru cilt için çok önemli olduğunu unutmayın.

2Cilt bakımı yaparken köpük şeklindeki maskelerden kaçının.

3Göz çevresine sık sık günlük kremlerden sürün. Kuru ciltlerin kırışmaya yatkınlığı çok fazladır.

4Sıvı olan fondötenler cildinizi güneş ışıklarından dolayısı ile kurumadan koruyacaktır.

5Allık, yüzünüze canlılık kazandıracaktır. Dudak renginize uygun olan bir allığı seçmeye çalışın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.