Kuru ciltler için avokadolu yüz maskesi

0
avokadolu yüz bakım maskesi
avokadolu yüz maskesi

Yüz maskeleri, gözenekleri temizler, sivilce tedavisine yardımcı olur, kuru cildi yatıştırır ve sadece dinlenmek için bile harika bir yoldur. Kendinizi ve cildinizi, şımartmak için avokadolu yüz maskesini deneyebilirsiniz. Hızlı ve basit hazırlanabilen avokado yüz maskesi kuru ve güneşe maruz kalan ciltler için idealdir.

Kuru ciltler için avokadolu yüz maskesi yapılışı

1

Avokadoyu bir çatalla ezin.. Avokado doğal, kuru cilt bakımı için mükemmel bir bitkisel yağ içerir. Avokadonun en önemli öğesi gençlik minerali olarak bilinen potasyum içermesidir.  Avokado sadece bir meyve değil aynı zamanda cildinize sağlıklı ve güzel bir parlaklık kazandıracak iyi bir kaynaktır.

2

Ezdiğiniz avokadoya bir çorba kaşığı bal ekleyin. Bal cildin üzerindeki mikropları öldürür. Şişkinlik ve iltihaplara iyi gelir. Cilde genç bir görünüm verir.

3

Karışıma 1 yemek kaşığı doğal yoğurt karıştırın. Yoğurt doğal ve yumuşak bir temizleyicidir ve birçok cilt bakımı ürünlerinde kullanılır. Yoğurt aynı zamanda kırışıklıkları giderir ve gözenekleri rafine ederken cildi yatıştıran ve yumuşatan laktik asit içerir.

4

Gözlerini üzerine yerleştirmek için iki tane salatalık dilimleyin. Salatalık dilimleri göz altındaki halkaları azaltmaya yardımcı olur. Doğal bir sıkılaştırıcı özelliği vardır ve göz çevresindeki kırışıklıklara da iyi gelir. Avokadolu yüz maskesiyle uyumlu çalışacaktır.

5

Ilık su ile hafifçe yüzünüzü yıkayın. Yüzünüze ve boynunuza avokadolu yüz maskesini ince bir tabaka halinde sürün. Gözlerinizin üzerinde salatalık dilimlerini yerleştirin ve dinlenmeye başlayın. En az 15 dakika bekledikten sonra sıcak su ile iyice durulayın.

Uyarılar

Maskelerdeki malzemelere karşı herhangi bir alerjiniz olabilir veya cildiniz hassas bir yapıya sahip olabilir. Bu nedenle maskeleri uygulamadan önce bileklerinizde test etmeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.