Kuru ciltler için cilt bakımı

0
Kurumuş cilt
Kuru cilt

Eğer cildinizin yapısı kuru cilt sınıfına giriyorsa, cildinizde yaşlanmanın etkileri kırışıklıklar olarak kendini gösterecektir. Kuru cilt çatlayarak sağlık için tehlikeli olan bakteriyel enfeksiyonlara karşı savunmasız hale gelebilir. Eğer kuru cilt bakımı nasıl yapılır merak ediyorsanız makalemizi okumanızda fayda olacaktır. kuru ciltler için cilt bakımı günde birkaç dakikanızı ayırarak yapılacak kadar basittir. İlerleyen yıllarda daha genç görünümlü, sağlıklı cildin kapıları size açılacaktır.

Peki kuru cilt bakımı nasıl yapılır

1


Kuru ciltler için cilt bakımı cildi nemlendirmekle başlar. Cildinizi nemli tutmak için her gün en az sekiz bardak su için. Kuru cilt nem ister ve özellikle kış aylarında nemini kaybeder.  Kapalı ısıtma sistemlerinin kurutma etkilerini gidermek için, kış aylarında evinizde bir nemlendirici çalıştırın. Su buharı üfleyen ısıtıcılar buna çok müsaittir. Ya da dilerseniz radyatörün üstüne su dolu bir bardak koyun ve su bittikçe üzerine ekleyin.

2

Kuru ciltler için cilt bakımının bir diğer önemli noktası cildinizi temiz tutmaktır. Kuru cilt için özel olarak tasarlanmış bir temizleyici ile her sabah ve akşam yüzünüzü yıkayın.

3

Cildinizi temizledikten sonra cildiniz hala nemli iken, bir pamuğun üstüne zeytinyağı damlatın ve bu pamuk ile cildinizi silin. Kuru cilt kolay kolay yağlanmaz. Zeytinyağı cildinizin ihtiyacı olan nemi verecek ve cildinizi yumuşak tutacaktır.

4

Güneşten gelen zararlı UV ışınlarının kurutucu etkileri vardır. Özellikle kuru cilt bu etkilerden daha da zarar görür. Bu etkilerden korunmak için her gün güneş koruyucu krem sürün.

5

Zeytinyağı kullanmak yerine bir cilt nemlendirici satın almak istiyorsanız içeriğinde soya, yulaf ezmesi, shea yağı, avokado yağı ve hodan tohumu yağı gibi doğal nemlendirme etkisi olan maddelerin olduğu nemlendiricileri tercih edin. Bu maddeler kuru cilt için mükemmel seçimler olacaktır.

6

Kuru ciltler için cilt bakımı yapmak istediğinizde tercih edeceğiniz pahalı nemlendiriciler aslında cildiniz için sağlıklı bir seçim olmayabilir. Bu nedenle alacağınız nemlendirici pahalı bile olsa içeriklerini dikkatle incelemelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.