Kuru ciltler için temizleyici ve nemlendirici maskeler

0

Kuru ciltler içinKuru cilt tipine sahipseniz sabun , sıcak su ve musluk suyu kullanımları cildinizde ekstra kuruluk yaratabilir. Sabun kullanımı cildinizin hassasiyetini arttırıp ,nemini kaybetmenize neden olacaktır. Bu nedenle bu özel cilt tipinize uygun temizleyicileri kullanmanız gerekir. Kuru ciltler için üretilen temizleyici ürünler cildinizin nem seviyesini azaltmadan arındıracaktır.

Kozmetik ürünlere alternatif olarak evde yapacağınız temizlik maskeleri ile cilt tipinize uygun nemlendirici bakımı sağlayabilirsiniz. Böylelikle cilt temizliğinizi yaparken cildinizi besler , kırışıklıkları önler ve nem düzeyini arttırabilirsiniz.

2 tatlı kaşığı bal ,4 tatlı kaşığı gliserin , yarım tatlı kaşığı sıvı sabunu karıştırarak cildinizin tamamına sürün.10 dakika cildinizde beklettiğiniz maskeyi ılık su kullanarak temizleyin. Maskede kullanılan bal cildinizi temizlerken nemlendirici özelliğe sahiptir. Kuru cilt tipinize uygun olan bu etkili maskeyi haftada 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Bir diğer maske tarifimiz ise cildinizi hem temizler hem de onarıcı etki yaratır.

3 yemek kaşığı bal , bir yemek kaşığı yoğurt , 1 çay kaşığı zeytinyağı ev 1 tatlı kaşığı ılık suyu bir kasede karıştırdıktan sonra cildinize masaj yaparak uygulayın.5-10 dakika sonra gene ılık su ile cildinizi temizleyin. Bu maskemizi de haftada bir kez kullanmanız önerilir. Maskelerin kullanımı sırasında cildinizde hassasiyet veya kızarıklık görürseniz maskeyi hemen temizleyerek kullanımını durdurmanız önerilir.

Cildinizi temizledikten sonra nemi koruyacak bir kremle canlandırmanız kurumuş ve matlaşmış cildinize iyi gelip yüzünüzün görünümünü parlaklaştıracaktır. Özellikle kuru cilt tiplerinde temizleme işlemi tamamlandıktan sonra uygun bir tonikle cildi canlandırıp nemi koruyan bir nemlendirici ile bakım kürünüzü desteklemeniz önerilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.