Kuru mayalı saç maskesi yapımı

0

 

Kırmızı ruj
Kuru maya saç maskesi

Saçlarınız için uygulayabileceğiniz kolay bir uygulama olan kuru maya saç maskesi saçlarınızı besleyerek daha güçlü olmasını sağlar. İçerdiği protein ve vitaminler sayesinde saçlarınızı besleyen ve daha güçlü olmasını sağlayan kuru maya saç sağlığınız içinde oldukça faydalıdır. Saç bakımı bayanların en çok özen gösterdikleri uygulamalar arasındadır. Bu nedenle evlerinde kolayca uygulayabilecekleri yöntemler sayesinde saçlarınıza bakım uygulayan bayanlar saçlarının daha sağlıklı, daha canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirler. Kuru maya saç maskesi hem masrafsız hem de kolay olması nedeniyle bayanlar açısından sık tercih edilen bakım yöntemleri arasındadır. Saçlarınız aşırı dökülüyorsa, donuksa ve bakıma ihtiyacı varsa kuru mayalı saç maskesi sayesinde saçlarınızı daha sağlıklı, canlı ve parlak bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Kuru maya saç maskesi malzemeleri

  • 1 ölçü kuru maya
  • 3 ölçü ılık süt ya da tercihen su

 

Kuru maya saç maskesi hazırlanışı

1

Tercihinize göre ılık su ya da süt ile kuru mayayı karışım haline getirerek, hazırladığınız karışımı saç diplerinize uygulayın.

2

Saçlarınızı poşet ya da streç film ile sarınız ve dilediğiniz kadar saçlarınızda maskeyi bekletin.

3

Ardından saçlarınızı bol su ve saçlarınıza uygun şampuan ile yıkayarak bakımı sonlandırın.

4

Saçlarınızın sağlığı açısından faydalı olan kuru maya saç maskesi içerdiği protein ve vitamin sayesinde saçlarınızı besleyerek güçlendirmeye yarayacaktır. Bu sayede saçlarınızın yıpranmasını önleyerek daha az dökülmesini sağlayabilirsiniz. Evinizde kolayca ve zahmetsizce uygulayabileceğiniz kuru mayalı saç maskesi yapımı bu kadar kolay. Sizlerde saçlarım aşırı yıprandı ve çok dökülüyor diyorsanız pahalı kozmetik ürünleri ile uğraşmak yerine sizlere sunduğumuz bu zahmetsiz ve ucuz bakım yöntemini deneyebilirsiniz. Bu uygulamayı haftada en fazla 2 kez uygulayarak kısa sürede daha canlı ve daha güçlü saçlara ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.