Kuru saç bakımı için bitkisel yolları

0
Siyah eldivenli kadın
Kuru saç bakımı bitkisel

Kadınların hayatında önemli bir yere sahip olan saç bakımı saç tipine göre değişiklik göstermektedir. Bazı bayanlar yağlı saçlara sahipken, bazıları da tam tersi kuru saç tipine sahip olmaktan şikayet etmektedir. Dış görünümün en önemli bir parçası olan saçlar özel bir bakım gerektirmektedir. Kuru saç bakımı bitkisel yollar sayesinde kolayca yapılabilmektedir. Kış aylarında yağmur ve kar gibi nedenlerden dolayı çok fazla dikkat çekmeyen kuru saçlar, yaz aylarında daha da kuruyarak aşırı şekilde yıpranmaktadır. Bu nedenle özellikle yaz aylarında kuru saçlar için bitkisel bakım önerilerine oldukça ihtiyaç duyulmaktadır.

Neme ihtiyaç duyan ve bakım isteyen kuru saçlarınız için sizlere bu yazımızda bitkisel öneriler sunacağız. Bu sayede saçlarınızın ihtiyaç duyduğu nemi ve özeni gösterebilirsiniz. Evinizde kolay bir şekilde kuru saç bakımı bitkisel yöntemler sayesinde yapabilirsiniz. Ayrıca bu sayede pahalı kozmetik ürünlerine ve kimyasal ürünlere yüklü paralar ödemekten de kurtulabilirsiniz. Kuru saçlara sahipseniz sizlere önerilerimiz şunlar;

  • Zeytinyağı: Saçlarınızı beslemek ve daha canlı hale getirmek istiyorsanız zeytinyağı kullanabilirsiniz. Zeytinyağı ile 1 yumurta sarısını karıştırarak saçlarınıza sürün ve 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı saç tipinize uygun bir şampuan ile yıkayın.
  • Sirke: Evinize kolayca uygulayabileceğiniz en iyi yöntem sirkedir. Sirke, zeytinyağı ve yumurta sarısını karıştırarak saçlarınıza bitkisel bakım uygulayabilirsiniz. Kuru saç bakımı bitkisel yöntemleri arasında en kolay yollardan biriside budur. Sirke saçlarınıza canlılık ve parlaklık katacaktır.
  • Saç Kremi: Banyo esnasında saçlarınıza sadece şampuan kullanmanız daha sert bir saça sahip olmanıza yol açar. Saçlarınız sertleştikçe daha çabuk kırılmaya başlayacaktır. Saçlarınız için kuru saç tipine uygun bir saç kremi kullanırsanız saçlarınız yumuşayarak eski kuruluğunu kaybedecektir. Bu nedenle dilerseniz evinizde bitkisel karışımlardan saç kremi hazırlayabiirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.