Kuru saç uçları için maske

0
Retro kadın
Kuru Saç Uçları İçin Maske

Saç bakımı oldukça zor ve özen isteyen bir durumdur. Saçlar rüzgar, hava şartları, kullanılan pres ve maşalar ile şampuan ve diğer kozmetik ürünler nedeniyle yıpranarak, canlılığını ve doğal görünümünü kaybetmektedir. Bu nedenlerden dolayı kuruyan saçlara şekil vermek ve hacim kazandırmak oldukça güç bir durumdur. Kuru saçlara sahipseniz günlük olarak saç yıkamaktan kaçınmanız gerekmektedir. Bunun nedeni ise şampuanların içerdiği maddeler nedeniyle saçlarda daha da kurumaya neden olmasıdır. Saçlarınız için seçtiğiniz şampuanın nemlendirici özelliği bulunmasına dikkat etmeniz gerekir. Eğer kuru saçlara sahipseniz ve saçlarınızı sık sık yıkama ihtiyacı duyuyorsanız sürekli şampuan kullanmadan sadece su ile yıkayabilirsiniz. Ayrıca sizlere önereceğimiz kuru saç uçları için maske sayesinde daha canlı saç uçlarına sahip olabilir, kuru saçlarınız için gerekli bakımı uygulayabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı sirke
  • 1 adet yumurta
  • 1 fincan zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Kuru saç uçları için maske yapımına ilk olarak tüm malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırarak başlayın. İyice çırparak karıştırdığınız malzemeleri saç diplerinizden başlayarak uçlara doğru iyice masaj yaparak yedirin. Tüm saçınıza uyguladığınız maskeyi 20 dakika bekledikten sonra saç tipinize uygun bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızı bol su ile durulamaya özen gösterin. Kuru saç uçları için maske uygulamasını haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Kısa zaman sonra saç uçlarınızın güçlenerek canlandığını fark edeceksiniz.

Bu maskede kuru saç uçlarınız için en mucizevi etki zeytinyağı olacaktır. Saçlarınızı hem güçlendirecek hem de parlaklık kazandıracaktır. Eğer yumurtanın kokusundan rahatsız oluyorsanız sadece zeytinyağını saçlarınıza masaj uygulayarak sürebilir ve saçlarınızı bir fırça ile tarayabilirsiniz. 20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Kuru saç uçları için maske uygulamasının yanında saçlarınız için dikkat etmeniz gereken şey saç spreyi, saç köpüğü ve jöle gibi kimyasal madde içeren ürünleri sıkça kullanmaktan uzak durmanızdır. Ayrıca saçlara uygulanan pres ve maşa gibi aşırı sıcağa maruz bırakan ürünler de saçlarınızın yıpranmasına neden olur. Bu nedenle saç uçlarınızın kurumaması ve yıpranmaması için mümkün olduğunca bu tarz ürünleri kullanmaktan uzak durmalı ve saçlarınızı doğal güzelliğiyle kullanmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.