Kuru saçlar için bakım tarifi

0
sağlıklı saçlar
kuru saçlar için bakım

Kuru saçlar için bakım tarifi ile saçlarınıza ışıltılı ve sağlıklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Saçlarınızın kuru olması genel olarak saç sağlığınızı olumsuz etkiler. Saç bakımı adımlarını düzenli uyguladığınızda saçlarınız tekrar canlanacak ve hayat bulacaktır. Saç bakımı sadece birkaç kez saç maskesi uygulamakla bitmez. Saçları yıpratan ve kurumasına neden olan tüm negatif koşullardan uzak durmak gerekir.

Saçlarınızı sıcak ısı ile şekillendirmeniz, sürekli olarak saç şekillendirici ürünler kullanmanız, güneş altında gereğinden fazla vakit geçirmeniz saçlarınızı kurutan birçok nedenden sadece bazılarıdır. Tüm bu olumsuz faktörlerden saçlarınızı korurken bir yandan da saç maskeleriyle saçlarınızı nemlendirdiğinizde saç kuruluğundan eser kalmayacaktır. Saçlarınız yeteri kadar neme sahip olduklarında sağlıklı, parlak ve yumuşacık olacaklardır. Ayrıca saçların nemli olması ve saçın ihtiyaçlarının giderilmesi aynı zamanda hızlı saç uzamasının da anahtarıdır.

Saçlarınıza nemi hapsedin

Malzemeler

E vitamini yağı
Badem yağı
Zeytinyağı

Uygulanışı

1

Saçlarınızı iyice ıslatın.

2

3 yemek kaşığı zeytinyağı üzerine 1 yemek kaşığı badem yağı ekleyin. Yağların üzerine 1 çay kaşığı e vitamini yağı katın. Yağları iyice karıştırın. Ardından saçlarınızın diplerinden uçlarına doğru karışımı iyice uygulayın.

3

Dairesel hareketlerle 3 ile 4 dakika boyunca saç derinize masaj yapın.

4

Yağı saç uçlarınıza iyice sürmeyi ihmal etmeyin. Saç uçlarının kırılmasını engellemek için nemlendirmek önemlidir.

5

Saçlarınızı toplayın ve havlu ile sarın. 30 dakika nemlendirici saç maskenini saçınızda bekletin.

6

30 dakikanın sonunda saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada bir tekrarlamayı ihmal etmeyin.

Saçlarınıza ipek gibi bir görünüm kazandırın

kuru saç bakımı
kuru saç bakımı tarifleri

Kuru saçların en büyük sorunlarından birisi de mat ve sağlıksız görünmeleridir. Saçlarının yumuşacık ve ışıl ışıl görünmesini kim istemez ki? Maalesef sadece istemek yeterli olmuyor. Güzelliğimizi öne çıkarmak için biraz da kendimize zaman ayırmamız gerekiyor. Bu tarifteki malzemeleri aktardan rahatlıkla temin edebilirsiniz. Tarif içerisinde yer alan Hindistan cevizi yağı saçınızı yumuşatır ve parlatır. Hindistan cevizi yağı doğulu kadınların saç maskelerinde en çok kullandığı yağlar arasında yer alıyor. Bu yağın faydaları keşfedildiğinden beri bütün dünyadan kadınlar Hindistan cevizi yağını sık sık saç bakımı için kullanıyor. Hindistan cevizi yağında kuru saçlar için lüks sayılabilen %92 oranında doymuş yağ yer alıyor. Saçlarınızdaki kuruluğu gidermek için haftada iki kez bu uygulamayı yapmanız gerekiyor. Saçlarınız sağlığını kazandıktan sonra ise haftada bir kez bu uygulamayı devam ettirmekte fayda olacaktır.

Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı

1

Öncelikle Hindistan cevizi yağını ısıtmanız gerekiyor. Sıcak musluk suyunu bir kaseye koyun. Üzerine Hindistan cevizi yağının olduğu cam bir kaseyi yerleştirin. Hindistan cevizi yağının miktarı saçlarınızın uzunluğuna bağlı olarak değişir. Siz ilk kullanımdan sonra ihtiyacınız olan miktarı keşfedeceksiniz. Hindistan cevizi yağını mikrodalgada ısıtmayı asla denemeyin.

2

Saçlarınızı dört ana bölüme ayırın.

3

Alttaki iki bölümden başlayarak, hindistan cevizi yağını parmaklarınız veya bir fırça yardımıyla saçlarınızın diplerinden uç kısmına doğru iyice yedirin.

4

Saçlarınız gerçekten çok kuru ise 30 40 dakika, normal şartlarda ise 15 20 dakika Hindistan cevizi yağını saçınızda bekletin.

5

Saç maskenizi saçınızdan kolayca çıkarmak için ilk olarak saçınıza soğuk su dökün. Ardından saçınıza bolca şampuan sürün ve saçınızı durulayın.

Saçlarınız kuruduktan sonra aradaki farkı gözle görebilirsiniz. Zamanla bu uygulamalara devam ettikçe saçlarınız sağlamlaşacak ve sağlık kazanacaktır. Bir yandan da saçlarınızın yumuşacık olduğunu ve doğal bir parlaklık kazandığını göreceksiniz. Saçlarınızın kurumasını önlemek için saçınıza zarar verebilecek her türlü uygulamadan en azından saçlarınız eski sağlığına kavuşana dek uzak kalmanızda fayda olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.