Kuru ve yıpranmış saçlara maske

0
Düz saçlı kadın
Kuru ve yıpranmış saç

 

Kuru ve yıpranmış saçlar ısı ile saç şekillendirme, kimyasal işlemler ve saç boyamanın sonucu olarak karşımıza çıkarlar. Bu sorunla mücadele için çeşitli kozmetik ürünler bulunmaktadır ancak evinizde ekonomik yoldan kuru ve yıpranmış saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Saç maskesi

İyi bir saç maskesi ile saçınıza bakım yapın. Bitkisel saç bakımı kategorimizde yer alan maskelerden dilediğinizi kullanabilirsiniz.

2 muz ve avokadoyu iyice ezin. Saç derinizin diplerinden başlayarak tüm saçınıza yayın. 20 dakika kadar saçınızda bekletin. Muz ve avokadoda bulunan doğal yağlar sert kimyasallar olmadan saç derinizi nemlendireceklerdir.

Mayonez

Bir kase mayonezi ısıtın. Bu işlem için mayonezi koyduğunuz kaseyi sıcak su dolu bir kaba oturtabilirsiniz. Mayonez vücut ısısına yakın bir hale gelince saçınıza sürmek için hazır olmuş demektir. Saç diplerinizden başlayarak saçlarınıza iyice yedirin. 20 dakika saçınızın mayonezi emmesi için bekleyin. Mayonezde bulunan doğal yağlar saç uzamasını hızlandırır ve saç derinizi nemlendirir. Böylece saçlarınızdaki kuruluk tarihe karışır.

Elma sirkesi

Saç şekillendirme ürünleri genellikle alkol içerirler ve bu da saçlarınızın kurumasına sebep olur. Saçlarınızdaki hasarı düzeltmek için elma sirkesi kullanabilirsiniz. 2 su bardağına 2 yemek kaşığı elma sirkesi katın. Saçlarınızı şampuanlayıp kremledikten sonra son durulama olarak bu karışımı kullanın.

Bal

Kuru yıpranmış saçlara bakım için şampuanınıza 2 çay kaşığı bal ekleyin. Şampuanınızı saçınıza masaj yaparak sürün. Banyo sırasında dinlenirken bir yandan ballı şampuanınızın saçınıza işlemesini bekleyin. Bu süre için 10 dakika yeterlidir. Bal saçınızı beslerken bir yandan da saçlarınıza parlaklık katacaktır.

Yumurta

Yıpranmış kuru saçlara bakım yapmak için yumurta kullanarak nemlendirici bir saç maskesi yapın. Bir kapta 3 yumurtayı çırpın. Üzerine 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın ve saçınıza sürün. 30 dakika beklettikten sonra saçınızı yıkayın. Bu işlem saçınıza yumuşaklık parlaklık katacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.