Kusursuz bacaklara sahip olmanın yolları

0
Kusursuz bacaklar
Kusursuz bacaklar

Kadınların çoğu, özellikle yaz sezonu boyunca, sağlıklı, esnek ve pürüzsüz bacaklara sahip olmak isterler yorum. Neyse ki, kusursuz bacaklara sahip olmanın yolları sandığınız kadar zor değildir.

1

Düzenli olarak duş veya banyo sırasında bacaklarınızı yıkayın. Krem veya nemlendirici içeren sabunları tercih etmenizde fayda olacaktır. Duş sonrasında bacaklarınızı tahriş etmeyecek yumuşak bir havluyla bacaklarınızı kurulayın.

2

Bacaklarınızı nemlendirmek için yüksek kaliteli bir losyon veya vücut kremi kullanın. Losyon sonrasında bacaklarınıza biraz bebek yağı sürün. Bebek yağını bacaklarınıza ovarak yedirin ve ardından bacaklarınızda kalan fazla yağı bir bez yardımıyla alın.

3

Haftada bir kez bacaklarınıza peeling yapın. Bunun için bir vücut peelingi kullanabilirsiniz. Body butter scrub bacaklarınız için ideal bir seçim olacaktır. Hatta dilerseniz kendi scrubınızı kendiniz de yapabilirsiniz.

4

Eğer bacaklarınız normalden kalınsa bacak inceltme makalemizde yer alan egzersizleri uygulamanızda fayda olacaktır. Selülitli bölgeler bulunuyorsa selülitleriniz için uygun bir egzersiz programı hazırlamalısınız. Selülit tedavisinde kesenin önemi de çok büyüktür. Duş sırasında bacaklarınızı düzenli olarak keseleyin. Selülit sorununuzu gidermek için bu uygulamayı her gün düzenli olarak yapmalısınız. Bunun yanında selülit kremleri de kullanmanız etkili sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

5

Bacaklarınız için kendinden bronzlaştırıcı krem kullanın. Bacaklarınızın şekli her ne kadar güzel olursa olsun bembeyaz bacaklar çok etkileyici durmayacaktır. Bacaklarınızı bronzlaştırmak için uzun süre güneşte kalmaktan ve solaryumdan kaçınmalısınız. Bu nedenle kendinden bronzlaştırıcı kremler daha sağlıklı bir tercih olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.