Lavanta ile bitkisel egzama tedavisi

0
lavanta çiçekleri
lavanta

Egzama çeşitli şekillerde insanları etkileyen kötü bir cilt rahatsızlığıdır. Bazı insanlar egzamalı bölgelerinde yanma hissederken bazılarının cildi kurur veya kaşınır. Egzama belirtileri kişiden kişiye değişebilir. Egzama hastalığı tıbbi yollarla tedavi edilirken bitkisel tedavilerle de desteklenebilir. Lavanta egzamaya iyi gelen bir bitkidir. Bu nedenle lavanta ile bitkisel egzama tedavisini deneyebilirsiniz.

Lavantalı egzama tedavisi malzemeleri

Taze lavanta tomurcukları
Yulaf ezmesi
Tülbent
Lavanta esansiyel yağı
Sade vücut losyonu

Lavanta ile egzama tedavisi

1

2 yemek kaşığı taze lavanta tomurcukları ve yine 2 yemek kaşığı yulafı ezmesini karıştırın. Her iki malzemeyi de iyice karıştırmalısınız. Mümkünse blenderdan geçirin. Lavanta kokusu oldukça güçlü olmalıdır.

2

Bir tülbenti açarak yayın. Tülbentten malzemelerin dökülmemesi için tülbenti birkaç kat halinde yayabilirsiniz.

3

Lavantalı karışımı blenderdan çıkarın ve tülbentin ortasına yerleştirin. Sonra tülbenti iyice bağlayın. İçerideki malzemeler dışarı çıkmayacak şekilde küçük bir torba oluşturun.

4

Küvetinizi suyla doldururken içine 2 ila 4 damla kadar lavanta yağı ekleyin. Bu şekilde banyo yapmak ayrıca sinirlerinizi de yatıştıracaktır.

5

Küvete uzanırken lavanta ve yulaf ezmeli torbanızı banyo suyuna batırın. Torba tamamen suyun içinde olmalıdır. Banyoda dinlendikten sonra çıkarken vücudunuza losyon sürerek bitkisel egzama tedavisini tamamlayın. Losyonun içine de ayrıca bir iki damla lavanta yağı damlatın.
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.