Lavanta ile saç dökülmesi tedavisi nasıl yapılır

0
saç
Lavanta ile saç dökülmesi tedavisi

Saç dökülmesi birçok kadının saçlarıyla ilgili yaşadığı problemler arasında yer almaktadır. Özellikle mevsim geçişleri, stres, kullanılan kimyasal ürünler vb. nedenlerden dolayı saçların yıpranması ile birlikte görülen saç dökülmesi aslında evde kolayca halledilebilecek bir problemdir. Evinizde kolayca uygulayabileceğiniz bazı kürler sayesinde saçlarınızın dökülmesini önleyebilirsiniz. Lavanta saç dökülmesi için mükemmel bir çözüm yaratmaktadır. Sizlere vereceğimiz kür tarifini sağlıklı ve düzenli olarak uyguladığınızda saçlarınızın daha canlı ve daha sağlıklı olduğunu göreceksiniz.

Sürekli dökülen saçlarınız için lavanta saç dökülmesi açısından inanılmaz mucizeler yaratmaktadır. İlk olarak uygulayabileceğiniz kür saçların lavanta ile yıkanmasıdır. Bu kür önceden yıkanmış ve temiz saça uygulanmaktadır. Öncelikle 3 bardak suyu tencerede kaynatın ve içerisine 1 tatlı kaşığı lavanta ilave ederek 5 dakika kadar ateşte demleyin. Daha sonra kürü ocaktan indirerek süzün ve ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra saçlarınızı hazırladığınız kür ile ıslatın ve yarım saat bekleyin. Ardından saçlarınızı şampuanlamadan sadece durulayın. Sizlere sunduğumuz lavanta saç dökülmesi kürünü 2 ay boyunca saçlarınızı yıkadıktan sonra uygulayın.

Saçlarınızın dökülmesinden yakınıyorsanız ve artık daha sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız sizlere önerebileceğimiz diğer bir lavanta kürü ise içme kürüdür. Bir su bardağı suda bir tatlı kaşığı lavantayı kaynayıncaya kadar bekletin. Demlenince hemen süzün ve ılımasını bekleyin. Daha sonra hazırladığınız kürü için. Bu kürü 15 gün boyunca akşam yemeklerinden sonra uygulayın ve 10 gün ara verdikten sonra tekrar başlayın.

Lavanta

Saç dökülmesi için mükemmel bir çözüm ve oldukça kolay bir yöntem. Fakat şunu kesinlikle bilmek gerekir ki eğer sorunu tamamen ortadan kaldırmak istiyorsanız düzenli olarak uygulamanız gerekir. 1 hafta uygulayıp bıraktığınız kürlerden bir sonuç alamazsınız. Bu nedenle sizlere verilen sürelere uymaya mutlaka dikkat edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.