Lavanta yağıyla yüz bakımı

0
Lavanta
Lavanta

Düzenli yapılan yüz maskeleri cildinizi şımartmanın çok daha ötesinde; cildinizde yarattığı detoks etkisiyle birlikte cildinizden ölü derinin atılmasını sağlar, stres ve tansiyonu düşürerek sinir sisteminizi yatıştırır. Lavantanın özünde barındırdığı hoş kokusu ve sakinleştirici özelliği sayesinde lavanta yağıyla yüz bakımı yapmak size kendinizi iyi hissettirecektir. Lavanta yağı hangi cilt tipine sahip olursanız olun kendinizi iyi hissettirir ve cildinizin görünümünü iyileştirir.

Lavanta yağıyla yüz bakımı için yüz maskesi tarifi

Bu maske tüm cilt tiplerini temizleyici ve tonik etkisi amacıyla yapılan ballı bir maskedir. Lavanta yağı başka bir yağ ile birlikte kullanılmaya gerek duyulmayan yumuşak ana yağlardan biridir. Ancak bu maskenin yapımı için 4 ana yağa ihtiyacınız vardır: Lavanta, gül, limon ve sardunya yağı. Bunlarla birlikte bala ve küçük bir kaba ya da tatlı tabağına ihtiyacınız olacak.

3 yemek kaşığı balla, 1 damla gül yağını, 1 damla limon yağını ve 2 damla lavanta yağını kasenizde karıştırın. Hafifçe parmak uçlarınızla karıştırdığınız maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yaklaşık 7 dakika bekleyin ve sonrasında yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Bal ile yaptığınız maskenin ardından esansiyel yağlardan oluşan yüz temizleyici cilt tonunu düzenleyici bir bakım uygulamanız tavsiye edilir. 10 ml’lik bir şişenin içini dolduracak kadar sıvıyağa, 1 damla gül yağı ve 3 damla sardunya yağı ekleyin. Bal maskesini hazırlamadan önce bu karışımı tonik olarak hazırlayabilirsiniz.

Yüz Bakımı İçin Lavanta Toniği Yapımı

Öncelikle maden suyuna, lavanta yağına ve sprey şişesine ihtiyacınız var. Sprey şişesine 10 damla lavanta yağını ekleyin. Üzerine 2 su bardağı maden suyunu boşaltın. Yüzünüze uygulamadan önce iyice çalkalayın. Gözlerinizi toniğin gözlerinize kaçmaması için sıkıca kapalı tutun.

Lavanta Yağıyla Cilt Temizleyicisi Yapımı

Bu lavanta yüz spreyi cildinizi yenilemenize yardımcı olur. Bunun için lavanta, papatya, sardunya, limon, çay ağacı yağlarına, suya, sprey şişesine, yağlar için ayrı bir şişeye ve pamuğa ihtiyacınız var.

Öncelikle şişeye 4 damla papatya yağı, 6 damla sardunya yağı, 6 damla lavanta yağı, 4 damla limon yağı, iki damla çay ağacı yağı olmak üzere beş yağımızı damlatıyoruz. Sonra da özel karışımımız için yağları iyice karıştırıyoruz.

Şimdi sprey için 1 su bardağı suya hazırladığınız özel karışımdan 4 damla ekleyin. Artık tonerinizi yüzünüze sıkabilirsiniz. Bir kaç dakika sonra yüzünüzü temizleyip, nazikçe pamukla silin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.