Lazer epilasyon hakkında merak edilenler

0
lazer epilasyon yaptırmak
Lazer epilasyon hakkındag

 

 1-     16 yaş altına lazer epilasyon önerilmez. 16 yaş sonrasında lazer epilasyon yaptırılmasında bir sakınca yoktur. Lazer epilasyon ile koyu renk kıllara uygulanabilir.

2-     Lazer epilasyon vücuttaki tüm kıl çıkan bölgelere uygulanabilmektedir. Tercih edilen bölgeler ise daha çok bacaklar, genital bölge, koltuk altları ve yüz olmaktadır.

3-     Lazer ışınları renk pigmentlerine yönelir. Bu pigmentlere yönelerek kıl köklerine ulaşır. Aksi taktirde cildin diğer bölgeleri de lazer ışınlarından etkilenebilirdi. Bu aslında açık renkli kılların neden yok edilemediğini daha iyi açıklamaktadır. Lazer ışınları renk pigmentlerini görerek kıl köküne ulaşır ve kökün ısısını yükseltir. Açık renkli kıllarda bu mümkün olmamaktadır.

4-     Lazer epilasyonun etkili bir şekilde kılları yok edebilmesi için kılların ne tam olarak kesilmiş ne de tam olarak uzamış olması gerekir. Kıl uzama sürecindeyken uygulanmalıdır. Bundan dolayı da seanslar arasında belli bir zaman geçmesi gereklidir. Bu süre 1 ay ile 2,5 ay arasında kılların çıktığı bölgeye göre değişir.

5-     Lazer epilasyon sonrasında bir ay kadar solaryum ve güneşlenmeden uzak durmanız gerekir.

6-     Lazer epilasyon en az üç seans sürmektedir. 30 ila 60 gün arasında sonuç vermeye başlar. Lazer epilasyonun etkisi kıl rengine, cilt tipine, genetik faktörlere ve uygulanan kısımlara göre değişiklik göstgermektedir.

7-     Solaryum öncesinde güneşlenmemek gerekir. Eğer solaryuma girdiyseniz veya güneşlendiyseniz en az 4 gün uygulama için beklemelisiniz.

8-     Lazer epilasyonun cilde zararlı olduğuna dair genel bir kanı vardır. Yöntem sadece kıl köklerini hedef aldığı için cilde hiçbir zararı olmamaktadır.

9-     Lazer epilasyon sırasında acı duyulabilir ancak ağdayla karşılaştırıldığında bu acı yok denecek kadar azdır.

10- Lazer epilasyon uygulama süresi lazer epilasyonun yapıldığı bölgeye göre 15 ila 60 dakika arasında değişir.

11- Lazer epilasyon her ne kadar cilde direk olarak zarar vermese de cilt ışınlara maruz kaldığından ısınabilir. Bu ısınmayı önlemek için lazer epilasyon aletlerinde kendinden bir soğutma sistemi bulunmaktadır.

12- Lazer epilasyon yaptırıyorsanız seans aralarında kıllarınızı almamalısınız. Eğer illa kıllarınızı almanız gerekiyorsa jilet kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.