Lazer epilasyon merkezleri nasıl seçilir

| 2012/10/18 | 0 Comments
Lazer epilasyon

Lazer epilasyon

 

Lazer epilasyon merkezleri nasıl seçilir

Lazer epilasyon yaptırmak istediğimizde genellikle en sık akla takılan konu bunu kimin yapacağıdır. Aslında herkes tabii ki bir dermatoloğun lazer epilasyon yapmasını ister ancak bir dermatolog hem çok pahalı hem de bu iş için fazla uzman olabilir. Dolayısı ile güzellik merkezlerinde genellikle lazer epilasyon uzmanı hizmet verir. Peki lazer epilasyon uzmanınız gerçekten uzman mı?

Lazer epilasyon uzmanına güvenebilir miyim?

Lazer epilasyon uzmanı genellikle aynı donanıma sahiptir. Bu nedenle lazer epilasyon uzmanı eğer bulunduğu güzellik merkezinde uzun yıllardır çalışıyorsa bu konuda yüksek ihtimalle bir sıkıntı yaşamazsınız. Bu bağlamda ödeyebileceğiniz bir fiyat aralığı sunan lazer epilasyon merkezi bulmanız gerekecektir.

Lazer epilasyon merkezlerini nasıl seçmeliyim?

1

Lazer epilasyon merkezleri genellikle telefonda fiyat bilgisi vermek istemezler. Ancak lazer epilasyon merkezine gittiğinizde ise size uzun bir sözleşme imzalatmak için baskı kurarlar. Dolayısı ile telefonda veya yüz yüze sadece bilgi almak istediğinizin ilk olarak altını çizmelisiniz. İlk gittiğiniz lazer epilasyon merkeziyle kesinlikle sözleşme imzalamayın.

2

Lazer epilasyon uzmanı ve sözleşme yapacağınız güzellik merkezi ile ilgili küçük bir araştırma yapın. Daha önceki müşterilerle görüşmek veya internet üzerinden yorumları okumak faydalı olacaktır. Bunun yanında memnun müşterilerin görüşlerini paylaşmayı ertelediğini ancak memnuniyetsiz müşterilerin bu konuda daha hızlı davrandığını göz ardı etmeyin.

3

Lazer epilasyon fiyatlarını karşılaştırın. Seans sayıları ve fiyatları göz önünde bulundurun. Kimi lazer epilasyon merkezleri daha ucuza daha az seans satma eğilimdedir. Bunun yanında düşük frekanslı lazer kullanma ihtimalleri de vardır.

4

Eğer lazer epilasyon merkezleri herhangi bir nedenle sorularınızı cevaplamayı reddediyorsa o zaman başka bir yere gitmek gerekecektir. Lazer epilasyon bir kozmetik prosedürü olsa da, yine de bunu gerçekleştirmek için güvendiğiniz lazer epilasyon merkezlerini seçmelisiniz.

Lazer epilasyonda kullanılan lazer

Lazer epilasyon için kullanılan lazerin türünü öğrenmek önemlidir. Eğer esmer bir teniniz varsa, esmer cilt için gerekli uzun dalga boyuna sahip yağ lazer kullanan bir güzellik merkezi bulmanız gerekir.

 

 

 

Etiketler: , , , , , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Genel, Lazer epilasyon

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.