Lazer epilasyon süresi

| 2012/10/22 | 2 Comments
Lazer epilasyon uygulama uzunluğu

Lazer epilasyon süresi

Lazer epilasyon için ideal adaylar koyu tüylere sahip açık tenli kişilerdir. Eğer beyaz bir teniniz ve siyah tüyleriniz var, lazer epilasyon süresi çok kısa olacak demektir. Bunun yanında esmer tenli olmanız lazer epilasyondan sonuç almayacağınız anlamına gelmez. Sadece bunun için biraz daha zaman ve çaba sarf etmeniz gerekecektir.

Bölgelere göre lazer epilasyon süresi

Lazer epilasyon yaptırılan bölgeye ve kullanılan lazere göre değişiklik göstermektedir. Eğer bir lazer epilasyon süresi vermemiz gerekirse mümkün olan en kısa sürelerden bahsetmek isteriz.

 • Yüz bölgesi lazer epilasyon süresi;  7-10 dakika,
 • Dudak üstü bölgesinde lazer epilasyon süresi;  2-5 dakika
 • Bacak bölgesinde lazer epilasyon süresi :  45-60 dakika
 • Genital bölgede lazer epilasyon süresi: 20-25 dakika
 • Tüm vücut lazer epilasyon süresi: 90-120 dakika

1

Lazer epilasyon sonrası kızarıklıklar kaçınılmazdır. Fakat genellikle bu kızarıklıklar birkaç saat içerisinde azalır. Bu vücudun ışına karşı tepkisidir.

2

Lazer epilasyondan sonra lazer epilasyon yaptırdığınız bölgeyi güneş ışınlarından koruyun. Kızarıklık geçtikten sonra bile güneşe çıkmak için bir süre beklemelisiniz. 6 hafta boyunca güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Bunun yanında lazer epilasyon sırasında diğer tüm günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Lazer epilasyon yaptırılan bölgeleri bandajlamak gerekmemektedir.

3

Tüylerin azalması için 2 ila 4 hafta beklemek gerekir. Böylece lazer epilasyon süresini belirlemek de daha kolay olabilir.

4

2 hafta süreyle tıraş veya ağdadan kaçının.

5

4 ila 6 hafta içinde bir sonraki randevuyu planlayın. Lazer epilasyon, tüylerin uzama döneminde daha etkili olacaktır. Bu nedenle arayı fazla açmamanız gerekmektedir.  

 

 

 

 

 

Etiketler: , , , , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Genel, Lazer epilasyon

Yazar Hakknda ()

Yorumlar (2)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Deniz dedi ki:

  Ben bacaklarıma lazer epilasyon yaptırdım ama bir bucuk saat sürdü

 2. Lazer Epilasyon Süresi dedi ki:

  Gerçekten çok yararlı ve doğru bilgilerle dolu bir içerik olmuş. Aklımdaki bütün soru işaretleri ortadan kalktı. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.