Lazer lipoliz nedir

0
Lazer lipoliz tedavisi
Lazer lipoliz nedir

Son zamanlarda lazer lipoliz yöntemini sıkça duyuyoruz. Peki lazer lipoliz nedir? Aslında lazer lipoliz vücuttaki fazla yağlardan kurtulmak için kullanılır. Kesin sonuç veren, etkili bir yöntemdir. Lazer lipo olarak da adlandırılmaktadır. Lazer ışınları, vücutta bulunan yağlı dokuyu hedef alır. Yağı zarar vererek parçalar. Bunun yanında ciltteki sarkmaları ve gevşemeleri toplar. Cilt içindeki kollajen üretimini tetikler. Bu da cildin daha diri ve sıkı olmasını sağlar. Lazer lipoliz yöntemi 1,5 ay sonunda etkisini gösterir. Yağların parçalanması 4 ay süresince devam eder. Bu süreçte yağlarınız azalarak kaybolur ve aynı zamanda dokularınızın kalitesi artar.

Lazer lipoliz yöntemi lokal anestezi ile yapılır. Lazer lipoliz sonrasında yan etkiler olarak şişkinlik ve morluklar gözlemlense de hastayı rahatsız edici boyutlarda olmaz. Bu da lazer lipolizin tercih edilmesinin bir diğer nedenidir. Lazer lipoliz seansından sonra hastanın 10 gün boyunca korse kullanması gerekir.

Lazer lipoliz süresi

Lazer lipoliz süresi uygulandığı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. 15 dakikadan 1 saate kadar lazer lipoliz süresi değişir. Tek seans içinde farklı bölgelerde çalışmalar yapılabilmektedir.

Lazer lipoliz nerelere uygulanır

Lazer lipoliz yöntemi liposuction yapılmış kısımlara, dokuların elastikiyetini kaybettiği bölgelere yapılabilir.

Lazer lipoliz kalıcı mıdır?

Lazer lipoliz işlemi kalıcıdır çünkü yağ dokusu işlem sonrasında zarar görür. Hastanın yağ dokusu tekrar oluşmayacağından yağlanma da lazer lipoliz yapılan bölgelerde görülmeyecektir.

Lazer lipoliz nasıl yapılır?

Lazer lipoliz yöntemi bölgesel zayıflamaya yöneliktir. Yağlı bölgeler tespit edilir. Lazer ısı yayacağından hasta bunu hissedebilir. Bundan dolayı lokal anestezi yapılarak lazer lipoliz yapılacak bölge uyuşturulur.

Lazer lipoliz acılı mıdır?

Lazer lipoliz işlemi lokal anestezi yapılarak uygulandığından acılı değildir ancak hasta bir miktar sıcaklık hissedebilir.

Lazer lipoliz selülite iyi gelir mi?

Lazer lipoliz selülit tedavisinde kullanılan yöntemler arasında en işe yarayan yöntemlerden biridir. Selülit tedavisinde lazer lipoliz yöntemini seçebilirsiniz. Bunun yanında selülit tedavisinin sadece cerrahi müdahalelerle çözüme kavuşmayacağını, sağlıklı yaşam tarzına geçiş yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Lazer lipolizin avantajları nelerdir?

Lazer lipoliz hızlı uygulanabilen bir yöntemdir. Özel olarak zaman ayırmanızı gerektirmez. Etkisi kalıcı olduğundan dolayı tercih edilebilir. Cildin sıkılaşmasını, elastikiyetini yeniden kazanmasını sağlarken, fazla yağlardan kurtulmayı vaad eder. Bunlar da biz kadınlar için çok cazip avantajlardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.