Limon ile cilt beyazlatma nasıl yapılır?

0
limon
limon

Dünyada birçok kadın çeşitli yöntemler deneyerek cildini parlak ve beyaz hale getirmeye çalışır. Eğer tüm vücudunuzun ya da sadece bazı koyu alanları beyazlatmak istiyorsanız, parlak bir cilt tonu elde etmek için birçok yol vardır. Cilt beyazlatma yöntemlerinden bazıları oldukça tehlikelidir. Diğer yöntemlerden doğal olanların bazıları ise tam olarak beyazlaşma ve parlaklık vermez veya benek benek bir beyazlık ve parlaklık verir. Yaşlılık lekeleri, karaciğer lekeleri ve güneş ışınlarını hasarı tüm cilt üzerinde büyük hasara yol açabilir, bu nedenle cildimizin ileride zarar görmesini önlemek için her gün güneş koruyucu uygulamak gerekir. Limon cilt beyazlatıcı olarak nasıl kullanılır? Düzensiz ciltlerde limon çok iyi bir hafif bir ağartma maddesidir.

Cilt beyazlatmak için malzemeler

  • Limon
  • Salatalık
  • Zerdeçal
  • Blender veya gıda işlemci

Limon ile cilt beyazlatma yolu

1

Bir limon, salatalık ve bir çorba kaşığı zerdeçal ile birlikte blendere yerleştirin.

2

Blenderden geçirdiğiniz karışımı gözünüze değdirmeden, göz çevresine ve yüzünüzün etrafına yayın. Yaklaşık yarım saat kadar bekletin. Limonlar doğal ağartıcı maddeler içerir ve salatalıkta cildi yumuşatmaya yardım eder. Limonun başka bir yan etkisi ile cilt donuk ve benekli bir görünüm kazanabilir. Sebebi ise ölü cilt hücrelerinin yerlerinden kalkması ve alttan gelen canlı hücrelere yerini bırakmasıdır.

3

Karışımı yarım saat beklettikten sonra karışımı tamamen yıkayın ve yüzünüzü kurulayın. Daha hızlı sonuç almak için, günde iki kez işlemi tekrarlayın. Bir hafta içinde cildinizde belirgin bir açılma ve beyazlama fark etmeye başlayabilirsiniz.

4

Ayrıca bu uygulamalar esnasında ve sonrasında mutlaka her gün güneş kremi uygulayarak cildinizi koruyun. Bu uygulama cildinizi güneş lekeleri, ten rengi çizgiler, çiller ve deri kanseri de dâhil olmak üzere deri hastalıklarından korumaya yardımcı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.