Limon suyu ile çiller nasıl geçer?

0
Çilli yüz
çiller nasıl geçer

Bayanlarda özellikle çillerin çok fazla olması rahatsızlık yaratabiliyor. Bunun için başvurulan tedavi yöntemleri günümüzde çok fazlasıyla mevcuttur. Ancak kendi başınıza da evinizde bir karışım elde ederek, çil tedavisinde kullanabilirsiniz. Bu tedavi yöntemi en az tıbbi ilaçlar kadar etkilidir.

Limon Suyu ile Tedavi Nasıl Uygulanır?

1

Limon Suyu, çillerin yok olmasında oldukça etkili bir çözümdür. Ancak yine de limon suyu ile tam bir kurtulmanın mümkün olduğunu söylemek doğru olmaz. Limon suyunun cilt üzerindeki en büyük etkisi, beyazlatıcı özelliğe sahip olmasıdır. Bu nedenle uzmanlar bu yöntemi tavsiye etmektedirler.

2

Uzmanlar, sürekli kullanılan limon suyunun, cildi beyazlaştırdıklarını söylüyorlar. Ancak bunun yanında da tavsiye edilen bir yöntem, limon suyuna ek olarak güneş koruyucu kremleri kullanmaktır. Güneşin dik ışınlarının cildi kararttığını söyleyen uzmanlar, çillerin oluşumunda da etkili olduğunu söylemektedirler. Bu nedenle özellikle limon suyu kullanarak çillerinden kurtulmak isteyenlerin güneşten uzak durmaları tavsiye ediliyor.

3

Limon suyunu cilt üzerine uygularken pamuk yardımı ile uygulamanız en doğrusudur. Uzmanların tavsiyesi, limon suyununun doğal olmasına dikkat edilmesidir. Tatlandırıcı ya da farklı şekilde elde edilen limon suyundan uzak durulması gerekiyor. Tedavi esnasında, kaşıntı ya da yanma gibi hislere kapılırsanız, tedaviyi durdurmanız en iyisi olacaktır.

Not: Çillerden kurtulmak için günümüzde farklı şekillerde de tedavi uygulanmaktadır. Bunlardan en çok tercih edileni ve güzellik uzmanlarının tavsiye ettiği yöntemlerden biri lazer ile tedavidir. Tüm bunları yapmadan önce, cildinizin yapısını bir uzmandan öğrenerek sizin için en uygun olan tedaviyi seçmek en doğrusu olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.