Limon suyu ile saç rengi nasıl açılır?

0

Limon suyuSaçlarınızın rengini evde doğal yollarla açabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunu yalnızca limon suyu kullanarak yapabilirsiniz. Limon suyu yalnızca saçlarınız ve cildiniz için iyi bir temizleyici ve besleyici olmakla kalmaz aynı zamanda saçlarınızın rengini de açmaya yardımcı olur. Bu teknikten alacağınız sonuçlar saçlarınızın doğal rengine bağlıdır. Eğer gerçekten koyu renk saçlarınız varsa ilk uygulamadan sonra çok büyük bir fark görmeyebilirsiniz. Ancak bu yöntemin güzel tarafı uygulama sonrası saçlarınızın ne renk alacağını tahmin edemezsiniz.

Öncelikle saçlarınızın hangi bölümünün rengini açacağınıza karar vermelisiniz. Kullanacağınız limon suyunun miktarı, saçlarınızın ne kadarının rengini açmak istediğinize ve rengini ne kadar açmak istediğinize göre değişir. Limonları bir kaseye sıktıktan sonra bir sprey şişesine aktarın. Limon suyunu saçlarınıza eşit bir miktarda sıkarak uygulayın. Bu sayede doğal bir gölgelenme yakalayacaksınız. Saçlarınızın rengini kısım kısım açmak istiyorsanız bir tutam saç alın ve sadece orayı spreyleyin.

Saçlarınıza limon suyunu sıktıktan sonra güneşe çıkın ve ultraviyole ışınların işlerini yapmasını sağlayın. Limon suyundaki sitrik asit saçlarınızdaki gözenekleri açar ve ultraviyole ışınlar ile kombine edildiğinde saçlarınızın içinde bir renk kaybetme süreci başlar. 30 ila 60 dakika güneşin altında bekledikten sonra bir duş alın ve iyi bir saç kremi ile saçlarınıza bakım yapın. Güneş altında kalmak saçlarınızı kurutabileceği için derinlemesine bakım kremi kullanmanızı tavsiye ederiz. Eğer istediğiniz sonuçları alamadıysanız tekrar deneyin. Ancak haftada 2-3 kereden fazla bu yöntemi uygulamayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.