Limon suyu ile siyah nokta temizleme yöntemleri

0
Limon suyu
Limon suyu

Limon suyu içerdiği asitler ile bir cilt dostudur. Limon suyunda yer alan yüksek oranda C vitamini cildinizi sıklaştıracak ve cildinizdeki istenmeyen siyah noktaları ve lekeleri hafifletecektir. Limon gibi diğer narenciyeler de içerdiği yüksek miktarda C vitamini ile istenmeyen noktalardan sizi kurtaracak ve güzel bir görünüme kavuşturacaktır.

Siyah noktaları temizlemek için malzemeler

  • 1 Adet limon kabuğu rendesi
  • 1 Adet taze limon suyu
  • 1 Çay kaşığı yeşil kil
  • 1 Yumurta beyazı
  • Küçük tel çırpıcı
  • Karıştırma kabı
  • Sarılması için bez

Siyah noktaları temizlemek için adımlar

1

Bir karıştırma kabının içerisine limon kabuğunu rendeleyin. Bu malzeme C vitamini açısından oldukça zengindir.

2

Limonun suyunu sıkın ve limon kabuğu ile karışması için iyice çırpın.

3

Kabın içerisine genellikle aktarlarda bulunan yeşil kilden ekleyiniz. Limon kabuğu, limon suyu ve kilden oluşan karşımı iyixw karıştırın ve macun haline getirin.

4

Bir kabın içerisine kırdığınız yumurtanın beyazını ayırın. Karışımdan elde ettiğiniz macunun içerisine yumurtanın beyazını katın ve 2 dakika boyunca homojen oluncaya kadar karıştırıcı tel ile karıştırın.

5

Limon, kil ve yumurtanın beyazından el ettiğiniz macunu, cildinize uygulayın. Cildinize uygulama esnasında, ağzınızı, burun deliklerinizi ve gözlerinizi koruyun. Macunu cildinize eşit bir şekilde yaymak için parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj yapın. Uyguladığınız bu maskeyi 5 dakika kadar bekletin ve daha sonra cildinizi ılık su ile iyice yıkayınız. Bu doğal tedavi yöntemi ile lekeler ve istenmeyen siyah noktalar kaybolacak, cildinizdeki deri gözenekleri sıkılaşacak ve cildiniz aydınlanacaktır. Arta kalan macunu bir bez veya şala sararak kapalı bir kap içerisinde buzdolabında muhafaza edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.