Limonla cilt bakımı

0

Bir limon sadece limonata yada salatalar için yaratılmış olamaz değil mi? Limonun bitmek tükenmek bitmeyen faydalarından cildimiz de yararlanabilir. Limon mükemmel bir cilt bakımı yardımcısıdır.Eğer bu ipuçlarını kullanırsanız  pahalı güzellik ürünleri üzerinde tasarruf edebilirsiniz.

Tırnak bakımında limon

Daha parlak ve güçlü tırnaklar için 10 dakika boyunca tırnaklarınızı limon suyunda bekletebilirsiniz. Ellerinizi limon suyundan çıkardıktan sonra tırnak fırçasıyla fırçalayın. Eğer tırnak fırçanız yoksa diş fırçası da kullanabilirsiniz. Ardından eşit miktarda sirke ve ılık su karışımı ile ellerinizi durulayın. Parlak ve güçlü tırnaklarınızı görünce şaşıracaksınız. Limon ayrıca tırnaklarınızın rengini açacaktır.

limon ile yüz bakımıLimon Cildiniz Geliştirir

Az miktar şekerin içine bir limon batırın ve birkaç dakika yüzünüzün üzerine sürün. Bu gün boyunca birikmiş olan ölü cilt hücrelerini temizler. Cildiniz temiz ve tazelenmiş olacaktır. Cildiniz kuru ise, eşit miktarda limon, bal ve zeytin parçalarını, kanola veya bitkisel yağ ile karıştırın. Yüzünüze bu karışımı uygulayabilirsiniz. Limon cildi doğal bir şekilde yumuşatır ve cilt rengini açmaya yarar.

Saç bakımında limon

Kuru, donuk ve yıpranmış saçlar üzerine limon suyu kullanın. Saçınızı şampuanladıktan sonra, üç yemek kaşığı limon suyu, yarım bardak kadar bal ve üç çeyrek fincan  zeytinyağını birleştirin. Bir tarak ile saçınıza bu karışımı sürebilirsiniz. Otuz dakika boyunca karışımı saçınızda bekletin. Sonra her zamanki gibi saçınızı şampuanlayın durulayın. Saçlarınız doğal bir parlaklık kazanacaktır.

Ayrıca kepek tedavisi için de limon kullanabilirsiniz. Birkaç kaşık limon ile zeytinyağını karıştırın ve saçınıza masaj yaparak sürün. 15 dakika beklettikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Saçınızı nazikçe zeytinyağı karıştırılarak limon suyu birkaç kaşık Rub. Ardından on beş dakika ve her zamanki gibi şampuan ve durumu için üzerine bırakın.

Diş bakımında limon

Limon ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Limon size ferah bir nefes de kazandırır

Su ile karıştırılmış limonla ağzınızı çalkalayıp nefesinizi tazeleyebilirsiniz. Limon asit içerdiği için ağzınızdaki bakterileri yok eder.

Tuz, kabartma tozu ve limon suyuyla dişlerinizdeki lekeleri kolayca temizleyebilirsiniz. Tuz ve kabartma tozunu karıştırın. Önce dişlerinize limon suyu sürün. Ardından bu karışımla dişlerinizi fırçalayın.

Uyarı

Maskelerdeki malzemelere karşı herhangi bir alerjiniz olabilir veya cildiniz hassas bir yapıya sahip olabilir. Bu nedenle maskeleri uygulamadan önce bileklerinizde test etmeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.