Makyaj yapmadan parlak bir cilde sahip olun

0
parlak cilt
parlak cilt

Makyaj yapmadan parlak bir yüze sahip olmak çok kolay olmasa da başarılabilir. Normalde insanlar, gölge de olsa ışık da olsa yüzlerinin parlamasını sağlayan makyaj malzemelerine güvenirler. Ancak bu görünümü makyajsız da elde etmek mümkündür. İşte size makyajsız güzelliğin kapılarını açacak, yüzünüzün parlamasını sağlayacak ipuçları:

  • Bol bol su için. Doğal ve parlak bir cilt için yapılabilecek en basit şey bol bol su içmektir. Evet su içmek cildinize iyi gelir. Gün içinde bol bol su içtikçe cilt hücreleriniz daha sağlıklı olacak, cildinizin doğal parlaklığı da artacaktır. Su aynı zamanda hasarlanmış hücrelerin tamirine de yardımcı olur. Bu, eğer tahriş olmuş bir cildiniz varsa bol bol su içmenin iyileşmeyi hızlandıracağı anlamına gelir. Her gün en az 8 ila 12 bardak su içmeye çalışın. Eğer mümkünse daha fazlasını da içebilirsiniz.
  • Yüzünüzü düzenli olarak yıkayın ve temizleyin. Açıktır ki, bol bol su içmek yüzünüzün parlaklığını sürdürmek için yeterli değildir. Su içmedeki kararlılığınızı yüzünüzün hijyenini sürdürmek için de kullanmalısınız. Yüzünüzü bir yüz sabunu ile en az günde 2 kez yıkayın. Özellikle uyandıktan sonra ve gece yatmadan önce yüzünüzü yıkamalısınız. Eğer yüzünüzün yapış yapış olduğunu hissederseniz, mümkün olan en kısa zamanda yıkayın. Yüzünüzü yıkamak için antibakteriyel yüz sabunları da kullanabilirsiniz.
  • Haftada bir kez peeling yapın. Yüz cildinize haftada bir kez peeling yapmak, cildinizin parlaklığını korumak için önemlidir. Yüzünüzü yıkayın, bir miktar peeling kremi uygulayın. Daha sonra bir deri parçası ile cildinizi nazikçe ovalayın. Bu işlem cilt gözeneklerinizi temizleyecek, yüzünüzün daha temiz ve parlak görünmesini sağlayacak.
  • Cildinizi nemlendirin. Kuru cilt mat ve cansız görünür. Parlak bir cilt için cildinizin her zaman nemli kaldığına emin olmalısınız. Sık sık cildinize nemlendirici uygulayın. Yatmadan önce ve güneş ışığına maruz kalmadan önce cildinizi nemlendirin. Güneş altına çıkmadan önce uygulayacağınız nemlendiricinin güneş koruma faktörlü olmasına dikkat edin.
  • Bol bol meyve ve sebze tüketin. C, D, E vitaminleri ve çinko açısından zengin meyveler ve sebzeler cildiniz için çok faydalıdır. Bu nedenle mümkün olduğunca portakal, elma, muz, domates, brokoli, ıspanak ve diğer doğal vitamin ve mineral kaynaklarını tüketmeye çalışın. Eğer bu diyeti uygulayamıyorsanız bunun yerine multivitamin kapsülleri kullanabilirsiniz.

Bu ipuçları gerçekten cildinizin parlamasını sağlayacak. Eğer bu önerileri düzenli olarak uygularsanız kısa sürede parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Er ya da geç, eğer parlak sağlıklı bir cilt istiyorsanız bu ipuçlarını kullanacaksınız. Makyaj yapmadan güzel bir cilde sahip olmak sizin de hakkınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.