Mankenlerin cilt bakımı rutinleri

2
mankenler
mankenler

Cilt sağlığını korumak öncelikle vücut sağlığını korumakla başlar. Mankenlerin büyük çoğunluğuna baktığımızda yaşamlarında sağlıklı alışkanlıklar edindiklerini ve sağlıklı olan şeyleri tercih ettiklerini görüyoruz.

Mankenler uyku düzenlerini korumaya çalışıyor. Özellikle gece geç saatlere kadar oturmak hem vücut sağlığını hem de cilt sağlığını kötü etkiliyor. Bu nedenle gece  11 ile sabah 4 arasında uyumak şart. Mankenlerin günlük yaşamlarındaki bir diğer alışkanlık ise her gün en az 8 bardak su içiyor olmaları. Bu hem zayıf kalabilmek hem de vücudun su ihtiyacını karşılayabilmek için çok önemli. Ayrıca bol su içtiğinizde cildiniz daha çok nemlenecek ve kuruluğun önüne geçebileceksiniz. Beslenme düzenleri de sağlıklı gıdalardan oluşuyor. Arada sırada hafif kaçamaklar tabii ki olabilir ancak sürekli doymuş yağ oranı yüksek gıdalar yemek vücuttaki toksik oranını arttırıyor. Bu aynı zamanda cildimize de yansıyor.

Gece yatmadan önce cildi temizlemek de mankenlerin yaptıkları günlük rutinler arasında yer alıyor. Cildinizi temizlemek için illa makyaj yapmış olmanız gerekmiyor.

Çoğu kıyasla mankenin güzellik sektöründe daha kaliteli cilt bakımı ürünleri satın alabilme imkanının bizlerden daha yüksek olduğu doğru olmakla birlikte, daha sağlıklı bir cilt elde edebilmek için sadece bu ürünleri kullanmak gereklilik değildir. Evde hazırlayabileceğiniz yüz maskeleri ile haftalık cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Günlük nemlendirici olarak her gün yüzünüze süt sürebilirsiniz. Bunun gibi bir çok ürüne muadil evde bitkisel bakım yapmak mümkün.

Bulundukları sektör gereği mankenlerin güzelliklerini korumaları önemli. Bu nedenle mankenler cilt bakımı ve güzellikle ilgili sürekli bilgilendirilirler. Yeni çıkan cilt bakımı trendlerini ve uygulamalarını  takip ederek siz de bilimin son mucizelerinden yararlanabilirsiniz.

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.