Mankenlerin vücut bakımı sırları

| 2012/10/07 | 0 Comments
vücut bakım tüyoları

Mankenlerin vücut bakımı sırları

 

Mankenlerin basit tekniklerle mükemmel bir cilde sahip olduğuna inanmak pek olası gelmiyor değil mi? Her ne kadar piyasada çok iyi kalitede vücut bakım ürünleri yer alsa da bazı noktalara dikkat etmek ve birkaç püf noktayı uygulamak neredeyse onlarla aynı etkiyi yapabilir. Peki mankenler vücut bakımları için nelere dikkat ediyor?

Vücut Peelingi

Vücudu fırçalamak vücut bakımı için çok önemlidir çünkü vücudu fırçalamak toksinlerin ortadan kaldırılmasına ve cilt dokusunu genç kalmasına yardım eder. Vücudu fırçalamak cilt üzerindeki ölü deriyi kaldırır ve cildin beslenmesini ve nefes almasını sağlar. Ayrıca kan dolaşımını arttırdığından yararlı olan tüm maddelerin cilde ulaşmasına imkan tanır. Vücudunuzu banyoda kolayca fırçalayabilirsiniz. Ayaklarınızdan başlayarak tüm vücudunuzu dairesel hareketlerle fırçalayın. Bu uygulamayı haftada en az iki veya üç kez yapmalısınız.

İngiliz Tuzu

İngiliz tuzu ile vücudunuzu ve saçlarınızı canlı ve parlak bir forma kavuşturabilirsiniz. İngiliz tuzu vücut bakımı için çok etkilidir. Yüz temizleyicinize bir çay kaşığı İngiliz tuzu atarak cildinizdeki bakterilerin ve mikropların ölmesini sağlayabilirsiniz. Bu yöntem ayrıca iyi bir makyaj çıkarıcı elde etmek için de kullanılabilir. Saç kremi ile bir çay kaşığı İngiliz tuzunu karıştırın ve birkaç saniye mikrodalgada karışımı ısıtın. Bu yöntemi de saçlarınızın dalgalanması ve dolgunlaşması için kullanabilirsiniz.

Elektriklenmeyi önleyin

Modeller genellikle saçlarının modelini sürekli olarak değiştirir. Bu da saçlarının zarar görmesine neden olur. Zarar gören saçlar elektriklenecektir. Saçı iyi görünümlü tutmak için, saç üzerinde iyi bir gece kremi kullanın. Saçınızın uçlarına da krem sürebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Etiketler: , ,

Kategori: Cilt Bakımı, Genel, Vücut Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.