Pürüzsüzleştirici marullu yüz maskesi

| 2012/10/10 | 0 Comments

 

 

marullu bitkisel bakım

marullu yüz maskesi

Eğer sentetik parfüm ve sert kimyasallarla dolu olmayan basit ve uygun fiyatlı bir yüz maskesi seçeneği arıyorsanız, zaten kendi mutfağınızda gereken her şeye sahipsiniz. Doğal gıda ürünleri cilt bakımı için en iyi malzemelerdir. Bitkisel bakım sayesinde cildinize canlılık vererek cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Yüz maskelerinde kullanılan marul cildinizin ph seviyesini dengeleyecektir.

Marullu yüz maskesi malzemeleri

Zeytinyağı
Limon
Taze marul
Maden suyu
Ilık süt

Marullu yüz maskesi tarifi

1

2 yemek kaşığı zeytinyağı ölçün ve küçük bir kase içine zeytinyağını koyun. Ağır losyonlar, kremler ve doğal olmayan yağlar gibi yaygın cilt bakımı malzemelerinin aksine, zeytinyağı cildi nemlendirmek ve beslemek için en doğal yoldur. Bu nedenle bitkisel bakım ürünlerinde sıkça zeytinyağı kullanılır.

2

Zeytinyağlı kasenin içine bir taze limonun suyunu sıkın ve karıştırın. Limon cildin nem oranını düzenleyerek dengeleyici bir cilt bakımı sağlar. Yüz maskelerinde de sıklıkla kullanılır.

3

Küçük şeritler halinde marul yapraklarını kesin ve yüzünüze uygulamadan, limon ve zeytinyağı karışımı içine batırın. Marul cildinizi dengeler, cildin doğal pH seviyesini geri yükler.

4

Bir kağıt havluyu madem suyunun içine daldırın. Şeritler halinde kestiğiniz marul yapraklarını bu kağıt havlu yardımıyla yüzünüzde tutun. 15 20 dakika uzanıp dinlenin. Cildinizin parlaklığa ihtiyacı olduğunda marullu yüz maskesi ile bitkisel bakım yapabilirsiniz.

5

Kağıt havluyu kaldırdıktan sonra bir pamuğa sıcak süt dökün ve yavaşça cildinizdeki zeytinyağını silin. Süt, zeytinyağını durulamaya yardımcı olacaktır. Sütte bol miktarda laktik asit bulunduğundan cildinizi nemlendirir ve yumuşatır. Yüz maskelerini silerken sütü deneyebilirsiniz. Böylece aynı anda bir başka bitkisel bakım daha uygulamış olursunuz. Son olarak, soğuk su ile yüzünüzü durulayın.

Etiketler: , , , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.