Maşasız dalgalı saç nasıl yapılır

0
maşa olmadan dalgalı saç nasıl yapılır
maşasız dalgalı saç nasıl yapılır

Dalgalı saç yüzyıllardır kadınlar tarafından en sevilen modeller arasında yer almayı başarmıştır. Mısır ve Roma tarihinde uzun ömürlü dalgalı saçlar elde etmek isteyen kadınların çabaları yer alıyor. Neyse ki günümüzde, evde maşasız dalgalı saç yapımı çok basittir. Özellikle son iki yıldır saçlarda iri ve gevşek dalgalar moda. Eğer saçlarınıza dalga verirken maşa kullanmak istemiyorsanız, makalemizi okuyarak maşasız dalgalı saç nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Saç Yıkama

1

Kaliteli bir şampuan ve saç kremi kullanarak saçınızı yıkayın. Saçlarınız kırılma ve kopmaya meyilliyse, saçınızda saç kremi varken uçlarından başlayıp diplerine doğru tarayarak saçlarınızı açın.

2

Emici bir havluyu saçınıza sarın ve havlu ile saçınızdaki tüm ıslaklığı alın. Geniş dişli tarakla saçınızı tekrar tarayın.

Saç köpüğü uygulaması

Saçınıza çok olmamak kaydıyla bir avuç kadar saç köpüğü sürün. Saç köpüğünü doğru kullanabilmek için saç köpüğü nasıl kullanılır başlığını okuyabilirsiniz. Saçlarınızın birbirine girmesini ve elektriklenmesini önlemek için bir kuruş büyüklüğünde elektriklenmeyi önleyici serumu saçınıza sürün. Elektriklenme önleyici serumu genel olarak saç bakımınız için kullanmanız gerekir.  Saçlarınızı tarayarak köpüğü yayın.

Büyük bir yuvarlak fırça ve saç kurutma makinesi kullanarak saçınızı kurutun. Büyük yuvarlak fırça saçınıza ekstra dolgunluk katacaktır. Saçınız tamamen kuruyana kadar işlemi devam ettirin.

Bigudi uygulama

Maşasız dalgalı saç yapmak için bigudi çok iyi bir seçimdir. Eğer sabah erken dışarı çıkmanız gerekiyorsa bu işlemi sünger bir bigudi ile yaparak sabaha kadar bekletebilirsiniz. Saçlarınızı bölümlere ayırın. Bu seneki moda iri dalgalar olduğundan büyük bigudileri seçebilirsiniz. Saçlarınızı saç kurutma makinesiyle 10-15 dakika kadar ısıtın. Eğer saçlarınızın ısıdan yıpranmasını istemiyorsanız kurutma işlemini es geçip bigudi saçınızdayken saçınızın kurumasını bekleyebilirsiniz. Bu durumda bigudiler saçınızda birkaç saat kalmalıdır. Bigudileri çıkarmadan önce saçlarınızın soğumasını bekleyin. Saçlarınızı dalgalı olacağından, dikkatlice parmaklarınızla saçlarınızdaki bukleleri gevşeterek saçınızı açın. Hafif bir saç spreyi ile maşasız dalgalı saç yapımı işlemini bitirin.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.