Maşayla dalgalı saç nasıl yapılır

0
sarışın kadın
Dalgalı saç modeli

 

Dalgalı saçlar, ister ılık yaz akşamlarında ister karlı kış günlerinde her mevsimde ve her şartta güzel ve göz alıcı gözükürler. Acelemiz olduğunda yada evden aniden çıkmamız gerektiğinde genellikle saçlarımızı saç köpüğü veya jöleyle şekillendiriyoruz. Maşayla dalgalı saç yapmak insanlara biraz zahmetli geliyor. Aslında ilk başlarda benim de gözüm korkmuyor değildi. Ancak elim alıştıkça maşayla dalgalı saç yapmak hem kolay hem de hızlı olmaya başladı. Peki maşayla dalgalı saç nasıl yapılır? Adımları birlikte izleyelim.

1

Saçlarınızı şampuanlayın ve saç kremi kullanın. Saçlarınızı iyice tarayıp açtıktan sonra durulayın.

2

Kuru bir havlu kullanarak, saçınızın suyunu alın. Saçlarınızı veya saç derinizi ovalamayın yoksa saçlarınızı kurarsınız. Saçları kurulama şekli saç bakımı için de önemlidir. Saçlarınıza havluyu sarıp birkaç dakika bekledikten sonra zaten fazla suyu havlunun çektiğini biliyorsunuz.

3

Eller üzerine saç köpüğünü avucunuz dolana kadar sıkın ve köpüğü saçınıza yedirin. Saç köpüğü nasıl kullanılır makalesi için tıklayın. 

4

Sizin saç kurutma makinesine difüzör takın, ardından saçlarınızı bu şekilde kurutmaya başlayın. Bu saçlarınıza dalga verecektir. Sadece maşayı saçınıza uygularsanız, lüle lüle bir görünüm elde edersiniz ama aralarda doğal dalgalar olması saçınızın daha sade durmasına imkan tanır.

5

Saç maşasını hazırlarken, saçınıza ısı koruyucu krem sürün.

6

Saçlarınızda maşa uygulayacağınız alanları ayırın. Demir tokalarla ayırdığınız kısımları saçınıza sabitleyin. Ayırdığınız bir tutam saçı maşaya dolayın. Maşayı saç derinize kadar dolamayın. 3-4 cmlik bir aralık kalsın. Maşayı saçınızda 5 saniye tutun ve aşağı doğru yavaşça çekerek saçlarınızı çıkarın.

7

Orta etkili bir saç spreyini saçlarınıza sıkın. Saçınızı ters çevirin ve hafifçe parmaklarınızla bukleleri gevşetin. Saçlarını arkaya attıktan sonra tekrar spreyleyin ve spreyin kurumasını bekleyin.

 

Maşayla dalgalı saç nasıl yapılır öğrenmek için aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririm.

[tube] http://www.youtube.com/watch?v=F0n0ptkn0Fc[/tube]

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.