Maya ile saç bakımı nasıl yapılır?

0
Sarı saç
Maya ile saç bakımı

Saçlarınızın gür ve parlak olmasını istiyorsanız maya ile saç bakımı yapabilirsiniz. Peki, maya ile saç bakımı nasıl yapılır? Şimdi sizlere evde yapabileceğiniz saç maskelerinin içinde doğal maya maskesi ile ilgili saç bakım önerileri vereceğim. Maya maskesi mucizevî bir maske olup saç dökülmesine, saçlarınızın yıpranmış mat görünümlü olmasına doğal bir çözümdür. Günümüzde birçok ürün var. Ama bunların çoğu kimyasal madde içerir. Doğal yollarla para harcamadan bunu yapabilirsiniz. İşte size maya ile saç bakım maskeleri;

1

Bunun için size lazım olan biraz maya ve sudur. Bunu bir kabın içinde su ile ezin. Orta bir kıvama getirdiğinizde saçlarınızın önce diplerine daha sonra da uçlarına yedirerek bir boneye sarın. 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı ılık suyla düzgünce masaj yaparak yıkayın. Bu işlemi haftada bir kere yapabilirsiniz.

2

Şimdi size saçlarınız için bir başka maya maskesi tarifi vereceğim. İki çorba kaşığı mayayı, iki kaşık su ile çözdükten sonra yarım saat bekletin. Daha sonra yarım su bardağı yoğurt, iki çorba kaşığı bal bunu karışımı güzelce karıştırıp saç diplerinize uygulayın. Bir bone yardımı ile sarıp, en az 15 dakika en çok 30 dakika bekletin. Daha sonra şampuan yardımıyla saçlarınızı düzgünce yıkayın. Böylece saçlarınızdaki değişimi görün. Saçlarınızın daha gür, daha parlak ve güçlenmiş olduğuna inanamayacaksınız.

3

Bir başka maya maske tarifi ise, bir ölçü kuru maya ile üç ölçü ılık süt ile karıştırın. Saç diplerinize bu karışımı uyguladıktan sonra çabuk kurumasını önlemek açısından streç film ya da saç bonesi ile saçlarınızı sarmanız gerekmektedir. İstediğiniz kadar bekletebilirsiniz. Daha sonra bol su ile mayayı saçtan iyice arındırmanız gerekiyor.

4

Dökülen saçlar için güçlendirici maya saç bakım maskesi; 2 paket yaş maya, 1 tatlı kaşığı ılık süt, 1 adet yumurta ve 1 tatlı kaşığı badem yağı ile bir tatlı kaşığı buğday yağını karıştırıp saç uçlarına ve diplerine masaj yaparak sürün. Her bölgeye eşit dağılması için geniş dişli bir tarak yardımıyla tarayın. Saçlarınızı bone ya da streç filmle sarın 45 dakika bekletin. Sürenin sonunda önce ılık suyla durulayın sonra şampuanlama yapın.

Maya özellikle başlı başına bir vitamindir. Kozmetik ürünler kullanıp, saçınızı yıpratmadan maya ile evde yapabileceğiniz bu doğal yollarla saçlarınızın daha güçlü, daha parlak, daha bakımlı ve daha uzun olmasını sağlaya bilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.