Maya ile saç uzatmak mümkün mü?

0

Dolgun saçlarMaya ile saç uzatmak gerçekten mümkün oluyor. Mayayı sadece cildinizi nemlendirmek, dış etkenlerden korunmak için değil, saçlarınızı beslemek ve daha kısa sürede uzatmak için kullanabilirsiniz. İçeriğinde yüksek miktarda protein bulunan maya, cildin dokularına nüfuz ederek yapılanmasına yardımcı oluyor.

Mayanın saça faydaları nelerdir?

Mayanın içeriğinde bulunan vitaminler, mineraller ve protein saçların beslenmesine önemli derecede katkı sağlamaktadır. Saçların uzamasını, onarılmasını ve güçlenmesini sağlayacak tüm yararlı etkilere sahiptir. Bu nedenle mayayı hem cildiniz için, hem de saçlarınız için rahatlıkla kullanabilirsiniz. İçeriğinde bulunan B5 vitamini saçların uzamasında ve sağlıklı olmasında etkili olan kreatinin oluşmasını sağlıyor. Kreatin hem saç dökülmesini önlemekte, hem de daha gür ve canlı saçların olmasını sağlamaktadır.

Saç uzatmak için maya maskesi nasıl hazırlanır?

Maya maskesi 1

1 paket yaş maya, 1 çay kaşığı süzme bal ve 1 tatlı kaşığı sütü cam bir kâsenin içinde karıştırın. Bununla saç diplerinize ve saç tellerinize masaj yapın. Saçlarınızı bu şekilde 15 dakika kadar bekletin. Ardından önce ılık suyla, sonra soğuk suyla saçlarınızı durulayın.

Maya maskesi 2

50 gram yaş maya ve göz kararı kefiri bir kâsenin içinde krema kıvamı elde edinceye kadar karıştırın. Saçlarınız kuru ve normal ise yağlı kefir kullanabilir, yağlı saçlara sahipseniz yağ oranı düşük kefir kullanabilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı saç diplerine iyice yedirerek sürün. Bunu bir tarakla tüm saçınıza iyice yayın. Daha sonra saçlarınızı önce streçle, sonra havluyla fazla sıkı olmayacak şekilde sarın. Bu şekilde saçlarınızı 1 saat kadar bekletin. Daha sonra ılık suyla saçlarınızı iyice durulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.