Mayonez maskesi ile bitkisel bakım

| 2012/10/11 | 1 Comment

 

Mayonezli bitkisel bakım

Mayonezli yüz maskesi

Herkes mükemmel bir cilt, sıkı gözenekler ve güzel, buruşmaz cilt ister. Ve çoğu insan gibi, muhtemelen pahalı cilt bakımı ürünleri, cilt bakımı ve kremler üzerinde küçük bir servet öder. Bu ürünler vaatlerini yerine getirebilirler ancak mutfağınızda hazır bulunan ürünler de bu işleri kolayca görebilir. Yüz maskeleri ile bitkisel bakım yaparak masraftan kurtulabilirsiniz.

Mayonezli yüz maskesi malzemeleri

Mayonez
Bal
Limon

Mayonez maskesi tarifi

1

Bitkisel bakım için yüz maskelerinizi yaparken kullanacağınız bir kap yada kase ayarlamanızda fayda olacaktır. Küçük bir kase içine 2 yemek kaşığı mayonez koyun. Eğer kuru ciltten muzdarip iseniz mayonez buzdolabınızdaki en iyi cilt bakımı ürünüdür. Mayonezli yüz maskesi cildinizi derinlemesine sağlıklı ve parlak bir hale getirirken aynı zamanda kuru cildinizi nemlendirir ve  ölü cilt hücrelerini kaldırır.

2

1/2 yemek kaşığı balı mayonezin üstüne ekleyin. Bal son derece etkili bir cilt parlatıcısıdır. Cildi gererek bitkisel bakım yapar.

3

Limonu sıkın. Limon suyundan bir miktar maskenize aktarın. Yaklaşık olarak 1 çorba kaşığı limon suyu mayonezli yüz maskesi için iyi bir miktar olacaktır. Limon ile büyük ölçüde gözeneklerin boyutunu azaltabilirsiniz.

4

Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Bitkisel bakım yapmadan önce yüzünüzü temizlemelisiniz. Ardından yüz ve boyun bölgenize eşit miktarda mayonezli yüz maskesini sürün. Soğuk su ile durulamadan önce 10 dakika cildinizin maskeyi emmesi için bekleyin. Güzel, nemli bir cilt için haftada bir kez mayonezli yüz maskesini kullanın.

Etiketler: , , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Yorumlar (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. evin dedi ki:

    mayonez maskesini yaptiktan sonra yüzde kızarıklık oluştu
    bu kızarıklık geçermi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.