Meyveler ile cilt bakımı

0
Kadın
Meyvelerle cilt bakımı

Meyveler vücudunuzun sağlıklı bir cilt için ihtiyacı olan vitaminler, mineraller ve antioksidanlar açısından zengindir. Meyveler ile cilt bakımı antik zamanlardan beri uygulanan bir yöntemdir. Direk olarak meyveleri veya meyve sularını cildinize uygulamak veyahut onları tüketmek cildinizin daha sağlıklı ve parlak olmasına yardımcı olur. Yazının devamında meyveler ile cilt bakımını nasıl yapabileceğiniz ile ilgili ipuçlarını okuyabilirsiniz.

Sivilceler için cilt bakımı

Salatalık, elma, greyfurt ve papaya sivilceli ciltlerde kullanılabilecek meyvelerdendir. Bu meyvelerin taze sıkılmış sularını veya elma sirkesini sivilce problemi yaşayan cildinize uygulayabilirsiniz. Uyguladıktan sonra bir süre bekleyin ve ılık su ile durulayın. Bu meyveleri ezerek veya blenderdan geçirerek karışımlar yapabilir, onları da yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Kepek problemi için cilt bakımı

Kepek sorununu çözmek için yarım su bardağı elma suyu ve yarım su bardağı su ile bir karışım oluşturun ve direk olarak saçlı derinize uygulayın. Karışımı uyguladıktan sonra 15 dakika bekleyin ve saçlarınızı yıkayın. Bir başka yöntem de saçlı derinize limon suyu uygulamak ve yine 15 dakika boyunca bekledikten sonra saçlarınızı yıkamaktır. Kepek probleminiz çözülene kadar bu iki yöntemden birini haftada 3 kere uygulayın.

Kuru cilt problemi için meyveler ile cilt bakımı

Avokado doğal bir nemlendiricidir ve avokado ezmesi bir cilt maskesi yapmak için çok uygun bir içeriktir. Ezilmiş avokadoyu maske olarak cildinize uygulayabilirsiniz. Bir su bardağı elma suyu, 1 su bardağı elma sirkesi veya birkaç yemek kaşığı limon suyunu banyo suyunuza ekleyerek cildinizi nemlendirebilir ve yumuşatabilirsiniz. Dizleriniz, dirsekleriniz veya topuklarınız gibi kuru bölgelere elma veya limonu direk olarak da uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.