Meyveler saç uzatmaya yardımcı olur

0
Uzun saçlar
Meyvelerle saç uzatma

Saç dökülmesi fazla DHT salgılanması, yetersiz beslenme, stres ve ırsi olmak gibi birçok nedene bağlı olarak kadında da erkekte de görülebilen bir sorundur. Peki ya saçların geç uzaması nasıl bir sorundur? Saçlarımızın uzaması için ne tür meyveler yemeliyiz? Kısacası saçlarınızın dökülmesi yerine güçlü ve uzun saçlara sahip olmak istiyorsanız meyvelerin içindeki E ve C vitamini gibi saçlarınızı besleyecek vitamin ve minerallere ihtiyacınız olacaktır.

C VİTAMİNİ

Saçlarınızın uzamaları için saç derinizdeki dolaşımınızda biyoflavinoidlerin yanında C vitaminine de ihtiyacınız vardır. C vitaminini bol bol portakal elma greyfurt kayısı, limon, ıhlamur, ahududu ve çilek tüketerek alabilirsiniz.

BETA KAROTEN

Vücudunuz ihtiyaç duyduğu beta karoteni aldığınız A vitaminlerinden karşılar. Bu dönüştürme sadece saçlarınızın sağlıklı olmaları veya sağlıklı görünümlerini korumalarının dışında uzamaları konusunda da işinize yarar. Beta karoteni kavun yiyerek de alabilirsiniz.

FOLİK ASİT

Bir B vitamini türü olan folik asit eksiklikleri saç kaybına neden olabilir, bu nedenle beslenmenizde folik asitlere yer vermek saçlarınızın gelişimi için hayati önem taşımaktadır. Çilek, portakal, kavun, kavun, ahududu, avokado, muz ve karpuz gibi meyveler folik asit içerir.

İNOSİTOL

Eğer saç kaybını önlemek ve saç büyümesini teşvik etmek için B vitamininin başka bir türü olan inositolün yeterli miktarda alınması gerekmektedir. Beslenmenize inositol eklemek için, kavun, portakal, greyfurt ve diğer narenciye meyveleri yiyin. Ancak limon inositol içermez.

E VİTAMİNİ

E vitamini oksijen alımını artırarak kafa derinizdeki kan dolaşımını arttırır. Saç köklerinin büyümesi için kan akışı gerekir. İhtiyaç duyduğunuz E vitaminlerini mango ve kivi yiyerek karşılayabilirsiniz.

MAGNEZYUM

Magnezyum saçlarınızın sağlıklı uzamaları konusunda önemlidir. Bu minerali muz, enginar ve kuru incirde bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.