Meyveli ayak bakımı

0
Ayak bakımı
Meyveli ayak bakımı

Meyve enzimleri yaygın olarak cilt yenileme ve anti-aging özellikleri ile lanse edilir. Meyveler güçlü antioksidan özelliklere sahiptir ve güneş ışınları tarafından hasar gören cilt hücrelerini yenilemeye yardımcı olur. Meyveli ayak bakımı yaparak bu trende siz de uyabilirsiniz. Cildinizdeki kirleri ve mikropları temizleyecek ve ayaklarınıza özel bir spa tedavisi uygulayacaksınız. Çilek, papaya, kivi, ve kabak gibi meyveleri ayak banyonuzda kullanabilirsiniz. Bu tarifimizde çilekleri kullanıyor olacağız.

Meyveli ayak bakımı için malzemeler

15 çilek
½ su bardağı esmer şeker
1 fincan bal
3 su bardağı süt

Blender veya mikser
Ayak lavabosu veya plastik bir leğen

Meyveli ayak bakımı yapılışı

1

Çilekleri ikiye kesin. Bu tarifimiz için 15 tane orta boy çilek yeterli olacaktır. Çilek cildi temizler ve cildin pul pul dökülmesini önler.

2

Bir kapta 3 su bardağı sütü ısıtmaya başlayın ancak sütün kabarcık oluşturmaması için dikkatli olun. Süt ısındıktan sonra bir ila üç dakika kadar soğumaya bırakın. Çileklerin üzerine sütü dökün ve ardından 1 fincan bal ekleyin. Yarım su bardağı esmer şekeri de karışıma ilave edin ve yavaşça karıştırmaya başlayın.

3

Hepsini iyice karıştırdıktan sonra meyveli ayak bakımı için tüm karışımı ayak banyosuna veya plastik bir leğene dökebilirsiniz. Ayaklarınızı 15 ila 20 dakika bu karışımın içinde bekletin.

4

Tüm bu ayak banyosunun sonunda ayaklarınız aynı bir bebeğinki gibi yumuşacık olacaktır. Ayrıca cildiniz canlanmış ve cildinize tam bir anti-aging uygulanmış olur.

20 dakikanın sonunda ayaklarınızı durulayın ve kurutun. Meyveli ayak bakımı sayesinde ayaklarınızı rahatlamanın yanında, içindeki meyve enzimleri ve asitler yardımıyla ayaklarınızı anında yumuşak hissedeceksiniz ve ölü hücrelerinizden kurtulacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.