Meyveli yüz maskesi tarifleri

0
Meyveli yüz maskesi
Meyveli yüz maskesi tarifleri

Cildiniz solgun ve pürüzlü, eski canlılığı yok gibi mi hissediyorsunuz? O zaman cildinizi yeniden canlandıracak bu meyveli yüz maskesi tariflerini bir deneyin. Taze meyveler cildinizi kimyasal maddeler, parfümler, sentetik yağlar ve koruyucu maddeler olmaksızın beslerler ve güzelleştirirler. Mutfağınızda zaten mevcut olan meyveler ile evinizde kolayca yüz maskesi hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz. Meyveli yüz maskesi tarifleri için okumaya devam edin.

  1. 1 su bardağı olgun çilek ile ¼ su bardağı mısır ununu karıştırarak güzel bir peeling maskesi yapabilirsiniz. Çilekleri blenderdan geçirdikten sonra mısır unu ile iyice karıştırın ve parmak uçlarınız ile yüzünüze uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maske ile cilt gözenekleriniz temizlenecek, ölü hücreler atılacaktır.
  2. Bir salatalığı soyun ve püre haline getirin. Daha sonra ½ çay kaşığı limon suyu, 1 yumurta beyazı ve 1 çay kaşığı cadı fındığı ile birlikte blenderdan geçirin. Bu yüz maskesi hem yüzünüzü ferahlatacak hem de canlandıracak.
  3. Bir yumurta sarısı, 1 çay kaşığı zeytin yağı ve 1 yemek kaşığı balı karıştırın. Yüzünüzün her yerine eşit bir şekilde parmak uçlarınız ile uygulayın ve 15 dakika bekledikten sonra durulayın. Kuru ciltler için bal, çok popüler bir cilt tedavisidir.
  4. Taze bir şeftalinin kabuğunu soyun ve çekirdeğini çıkarın. Bir çatal ile iyice ezdikten sonra bir yumurtanın beyazı ile karıştırın ve iyice çırpın. Şeftali cilt gözeneklerini sıkılaştıran bir enzim içerir. Maskeyi cildinize uygulayın ve 15 dakika boyunca kalsın. Daha sonra ılık su ile durulayın.

İpuçları ve uyarılar

  • Hemen hemen tüm yüz maskelerini, hatta meyvelerden yapılanları bile göz çevresinden uzak tutun. Eğer gözünüz ile temas ederse bol su ile yıkayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.