Mikrodermabrazyon ile çatlak tedavisi

1

 

çatlak tedavisi
Mikrodermabrazyon

 

Çatlaklar cilt dokunuzun iç katmanlarındaki hasarlardan meydana gelmektedir. Çok sağlıklı ciltlerde böyle bir sorun meydana gelmez. Bu nedenle çatlaklarınız olsun veya olmasın her zaman cildinize iyi bakmalısınız. Ayrıca çeşitli sağlıksal sorunlar da cilt dokunuzun hasar görmesine neden olur. Bu nedenle sağlıklı bir yaşam sürebilmek için bunun gereklerini de yerine getirmelisiniz. Cildinizi dıştan beslemek ve çeşitli cerrahi operasyonlar geçirmek bir süreliğine cildinizin görünümünü değiştirse de tehlike içte devam edecektir. Eğer çatlaklarla başınız dertteyse onları yok etmek için mikrodermabrazyon tedavisi uygulatabilirsiniz.  Mikrodermabrazyon size ağrısız sonuçlar sağlamaktadır ve cildinizin dokusunu ve görünümünü güvenli bir şekilde güzelleştiren yöntemler arasında yer almaktadır. Mikrodermabrazyon ile çatlak tedavisi yaptıracaksanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor.

1

Dermatologların ofisleri arayın. Özellikle çatlakları tedavi etmek için tasarlanmış mikrodermabrazyon uzmanları yerine genel olarak çatlakların tedavisinde deneyimi olan bir dermatolog bulun.

2

Dermatolog çatlaklarınızın tipini belirleyecektir. Soluk, beyaz veya   kırmızı çatlaklar mikrodermabrazyon tedavisinde farklı sonuç alır. Bu nedenle dermatoloğunuz çatlaklarınızın mikrodermabrazyon için uygun olup olmadığına karar verecektir.

3

Dermatolog çizelgesine uyun. Dermatologlar genellikle iyi sonuç için 5 ila 12 seans önerir. İlk seansta iyileşme görmek mümkün değildir. İyi bir sonuç için, dermatoloğunuzun önerdiği seans sayısını tamamlamalısınız.

4

Seansların süresi 30 dakika ile 2 saat arasındadır. Seansın uzunluğu çatlaklarınızın şiddeti, yaşınız ve çatlak tipinize bağlıdır.

5

Seanslar 2 haftada bir tekrarlanmalıdır.  Mikrodermabrazyonda hızlı sonuç almak cazip olabilir ancak cildinizin bir sonraki seansa hazırlanması için zamana ihtiyacı vardır. Sabırlı olun ve acele hareket etmemeye çalışın.

6


Tedavi sırasında veya sonrasında dermatoloğunuzun önerilerine uyun.

İpuçları

Mikrodermabrazyon çatlakların hepsini tamamen ortadan kaldırmaz ancak çok iyi ölçüde çatlaklarınızın azalmasını ve incelmesini sağlar.

 

 

 

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.