Mısır unu ile peeling maskesi yapımı

0
mısır unu
mısır unu

Mısır unu yalnızca balık kızartırken kullanılıyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Mısır unu ile peeling maskesi yapabilirsiniz. Hem doğal hem de ucuz olan bu çözüm ile pahalı kremlere ve maskelere vereceğiniz yüzlerce lira cebinizde kalabilir. Eğer hassas bir cildiniz varsa ince çekilmiş mısır unu kullanmalısınız.

Mısır unu ile peeling maskesi yapmak için gereken malzemeler

 • Mısır unu
 • Su
 • Portakal
 • Bal
 • Süt
 • Limon suyu
 • Yoğurt
 • Papatya çayı
 • Süt tozu
 • Yulaf ezmesi

Mısır unu ile peeling maskesi nasıl yapılır?

 1. Çeyrek bardak mısır unu ile çeyrek bardak suyu karıştırın ve daha önceden yıkamış olduğunuz yüzünüze ve boynunuza göz çevresi haricinde uygulayın. Nazikçe cildinizi ovalayın ve daha sonra ılık su ile durulayın.
 2. 1 portakalın suyunu sıkın ve 4 yemek kaşığı mısır unu ile birlikte bir kaseye koyun. İyice karıştırdıktan sonra yıkamış olduğunuz yüzünüz ve boynunuza göz çevresinden uzak durarak uygulayın ve parmak uçlarınızla nazikçe masaj yaparak cildinizi ovalayın. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın.
 3. 1 yemek kaşığı mısır unu, 1 yemek kaşığı baş, 2 yemek kaşığı süt ve birkaç damla limon suyunu karıştırın. Bal ve sütün birbirine karışması için iyice karıştırmalısınız. Yüzünüzü yıkayın ve kurulayın. Daha sonra göz çevresi hariç yüzünüzün ve boynunuzun her yerine parmak uçlarınız ile nazikçe ovalayarak bu karışımı uygulayın. Daha sonra ılık su ile durulayın.
 4. Bir kaseye çeyrek su bardağı mısır unu, çeyrek su bardağı bal ve yine çeyrek su bardağı doğal yoğurt koyun. Homojen hale gelinceye kadar güzelce karıştırın. Daha sonra bu karışımı parmak uçlarınız ile cildinizi ovalayarak uygulayın. Yüzünüzü durulamadan önce maskenin birkaç dakika yüzünüzde kalmasına izin verin.
 5. 1 fincan papatya çayı demleyin ve soğutun. Çeyrek su bardağı mısır unu ve 1 çay kaşığı süt tozu ile ince bir kıvam alacak şekilde karıştırın. Yüzünüzü ve boynunuzu temizledikten sonra nazikçe ovalayarak uygulayın. Göz çevresine uygulamaktan kaçının. Karışımı cildinizde kurumaya bırakın ve daha sonra ılık su veya ıslak bez ile yüzünüzü durulayın.
 6. 50 gram mısır unu ve 50 gram ince yulaf ezmesini blenderdan geçirin. 1 çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı süt ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra göz çevresinden kaçınarak tüm yüz ve boyun cildinize uygulayın, ılık su ile durulayın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.