Muz bal ve yoğurtlu yüz maskesi yapımı

0
Muz
Muz

Evde kendi imkanlarınız ile yüz maskeleri yapmak hem ekonomiktir hem de eğlenceli olabilir. Evde uygulayabileceğiniz yüz maskelerinin en popülerlerinden biri de muz, bal ve yoğurt yüz maskesidir. Bal doğal bir antiseptiktir. Aynı zamanda cilt gözeneklerini küçültür. Muz ise çok besleyicidir ve cildin ihtiyacı olan maddeleri almasını sağlar. Yoğurtta laktik asit vardır ki bu da cilt yüzeyini düzgünleştirmesine ve cildi yumuşatmasına yardımcı olur. Bu malzemeler ile bir yüz maskesi hazırlayıp, haftada bir-iki kere cildinize uygulayarak cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Muz, bal ve yoğurt yüz maskesi nasıl yapılır?

  1. Bir muzu soyun ve ikiye bölün. Muzun yarısını kaseye koyun ve krem kıvamına gelinceye kadar ezin. Yalnızca olgun muz kullanın çünkü yeşil muzlar tam olarak ezilmezler.
  2. Doğal, katkısız yoğurdu bir kaşıkla karıştırın ve iki yemek kaşığı yoğurt alarak ezilmiş muzun olduğu kaseye koyun. Bu iki içeriği iyice karıştırın.
  3. Hiçbir katkı maddesi olmayan doğal bir bal kullanın. Muz ve yoğurdun olduğu kaseye bu doğal ve katkısız baldan bir yemek kaşığı ekleyin ve bu üç içeriği birlikte blenderdan geçirin.
  4. Karışımı cildinize eşit bir şekilde uygulayın ancak göz çevresinden uzak durun. Maske 15-20 dakika boyunca yüzünüzde kalsın ve daha sonra serin su ile temizleyin. Daha sonra yumuşak bir havlu ile nazikçe kurulayın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.