Muz ile cilt bakımı tarifleri

0
Muz
Muz

Doğanın en mükemmel gıdalarından biri olmakla kalmayan muz, aynı zamanda mükemmel bir güzellik ürünüdür. Muz ile cilt bakımı çok faydalıdır çünkü muz cilt ve saç için çok besleyici olan triptofan adlı amino asit, doğal bir nemlendirici olan potasyum ve cildi besleyen A, B, C ve E vitaminleri açısından çok zengindir.

Muz ile cilt bakımı tarifi

  • Muz ile güzellik maskesi yapın. Olgun bir muzu bir çatal ile ezerek iyice yumuşatın. Daha sonra yüzünüze ve saçınıza bir yüz maskesi gibi uygulayın. Birkaç dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile durulayın.
  • Olgun bir muzu çatalla ezdikten sonra az miktarda yulaf ezmesi ile karıştırarak basit bir peeling maskesi yapabilirsiniz. Bu maskeyi cildinize nazikçe uygulayın ve daha sonra ılık su ile durulayın.
  • Muz ve avokado ile de yüz maskesi yapabilirsiniz. Küçük olgun bir muz ile olgun bir avokadoyu çatalla ezin. Daha sonra 3 yemek kaşığı taze ve doğal yoğurt, 3 damla E vitamini yağı ekleyin. Daha sonra malzemeler iyice homojen hale gelene kadar karıştırın. Maskeyi parmak uçlarınız ile yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 10 ila 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayabilirsiniz.
  • Muz ile anti-aging maskesi de yapabilirsiniz! Küçük bir muzu bir çatal ile ezin ve 2 yemek kaşığı ağır krema, 1 yemek kaşığı yulaf unu ve 1 yemek kaşığı bal ile karıştırın. Karışım homojen hale geldikten sonra bu anti-aging yüz maskesini yüzünüze parmak uçlarınız ile uygulayarak 30 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. En iyi sonuçlar için bu maskeyi haftada 3 kez uygulamalısınız.
  • Muz ile saçlarınızın bakımını da yapabilirsiniz. Olgun bir muzu blender yardımı ile püre haline getirin ve birkaç damla buğday tohumu yağı ekleyin. Karışımı saçınıza iyice yayarak uygulatın ve birkaç dakika bekleyin. Daha sonra saçlarınızı her zaman olduğu gibi yıkayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.