Muzlu anti aging maskesi

0
anti aging bakımı
Muzlu anti aging maskesi

Muz, yoğurt ve organik bal bir anti-aging maskesi için üç mükemmel unsurdur. A ve E vitaminleri ile dolu olan muz ince çizgiler ve kırışıklıklarla savaşmaya yardımcı olur. Aynı zamanda balın anti-bakteriyel özelliği vardır. Bal vitaminler, demir, kalsiyum, potasyum ve magniter. Yoğurt nemlendirir ve cildin parlak görünmesini sağlar. Muzlu anti aging maskesini haftada bir veya iki kez kullanarak yaşlanma belirtileriyle savaşabilirsiniz.

 

Muzlu anti aging maskesi malzemeleri

  • 1 muz
  • 2 yemek kaşığı organik bal
  • 1/4 bardak yoğurt

Muzlu anti aging maskesi yapılışı

1

Bir çatal yardımıyla bir kapta soyulmuş muzu püre haline gelene kadar ezin.
2

Üzerine 1/4 bardak yoğurt ekleyin. Yoğurt ve muzun üzerine de 2 yemek kaşığı organik bal katın. Tüm bu malzemeleri güzelce karıştırın.

3

Muzlu anti aging maskesini yüzünüze sürmeden önce yüzünüzü nazikçe yıkayın. Ardından
yüzünüze ve boynunuza karışımı eşit miktarda uygulayın. Tazelenmiş ve parlak görünümlü bir cilt için su ile yıkamadan önce 20 dakika bekleyin.

İpuçları ve uyarılar

Maksimum sonuç için herhangi bir maske uygulamadan önce yüzünüzü yıkayın. Cildiniz üzerinde yumuşak ve sert sülfatlar içermeyen bir sebze-bazlı sabun kullanın. Yumuşak bir havlu ile cildinizi kurulayın.

Ekstra fayda için sıcak bir duş aldıktan sonra muzlu anti aging maskesini uygulayın. Böylece gözenekleriniz açılmış olacaktır ve maske cildinize daha iyi işler. Maskeyi uyguladıktan sonra rahatlayın ve uzanın. Kan dolaşımını artırmak için bacaklarınızın altına bir yastık koyun. Bu sayede muzlu anti aging maskesi cildinize daha iyi etki edebilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.