Muzlu maske

| 2012/10/09 | 0 Comments

 

Muzlu bitkisel bakım

Muzlu yüz maskesi

Yüz nemlendiricileri ve yüz maskeleri cilt bakımının vazgeçilmezleridir. Bu ürünleri üreten kozmetik markaları olduğu gibi evde kendi yüz maskenizi de yapabilirsiniz. Bu tarifimizde kolay bulacağınız malzemelere yer verdik. Böylece ucuza ve kolayca cilt bakımınızı evde yapabileceksiniz.

Muzlu yüz maskesi malzemeleri

1 olgun muz
1 yemek kaşığı bal
4 yemek kaşığı çekilmiş yulaf
Maden suyu
1 salatalık

Muzlu yüz maskesi yapılışı

1

Olgun bir muz, bir pürüzsüz bir dokuya sahip kadar. Muz cildi korurken, cildi nemli tutmak için ayrıyetten çalışır. Rüzgar, sıcak ve soğuk hava cildin koruyucu tabakasına hasar verir. Böylece cilt pul pul ve kuru olabilir. Muz cildin kendi nem seviyesini yeniden kazanmasına yardımcı olan doğal bir nemlendiricidir. Muzu çatal yardımıyla ezin.
       
2

Üzerine bal ekleyin. Bal çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde yüzyıllar boyunca doğal bir ilaç olarak kullanılmıştır. Bal yaraları iyileştirir, şişkinlikleri azaltır ve mikropları öldürür.

3

Muzlu yüz maskesini kremsi bir hale getirebilmek için yeterli miktarda maden suyu ve 4 yemek kaşığı çekilmiş yulaf ekleyin. Yüz maskesinde kullanılan yulaf kirleri temizler, sivilcelerin geçmesine yardımcı olur ve ölü deri hücrelerini kaldırır.

4

Salatalığı soyun ve iki dilim kesin. Salatalık doğal besleyici, nemlendirici ve sıkılaştırıcı özelliklere sahiptir ve ciltle aynı pH seviyesindedir. Yüz maskesinin bir parçası olarak kullanılması ile salatalık, cildin doğal koruyucu asit düzeylerini geri kazanmasına yardımcı olacaktır.

5

Ilık su ile yüzünüzü yıkayın.

6

Yüzünüze ve boynunuza eşit miktarda muzlu maskeyi uygulayın ve gözlerinizin üzerine salatalık dilimleri yerleştirin.

7

15 ila 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile muzlu yüz maskesini çıkarabilirsiniz.

 

 

 

Etiketler: , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir