Muzlu saç maskesi tarifi

0
Muz
Muz

Muzlu saç maskesi saçınızın sağlığı ve parlaklığı için harikadır. Saçınızın kolay şekil almasına ve saç derinizde kepek oluşumunu önlemeye de yardımcı olur. Muzlu saç maskeleri muz, bal ve bazen de saçınıza faydalı olacak birkaç farklı bitkisel takviye içerir. Bunun bir sonucu olarak çok yapışkan olabilir, saçınıza dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Bu makalede muzlu saç maskesinin nasıl uygulanacağını konuşacağız.

Muzlu saç maskesi tarifi

  • Saçınızı saç fırçasıyla iyice tarayın. Saçınıza bal ve meyve koymak üzeresiniz, bu yüzden saçlarınız ne kadar az karışık olursa o kadar iyi olur.
  • 1 muzu çatalla ezin ve üzerine 2 yemek kaşığı bal ekleyerek iyice karıştırın. İşte muzlu saç maskeniz hazır bile!
  • Kaptan kepçe yardımıyla az miktarda saç maskesi alın. Aldığınız saç maskesi ufak bir yumurtadan büyük olmamalı.
  • Alnınızdaki saç çizgisinden başlayarak saç köklerinize muzlu saç maskesini uygulayın. Bir elinizle saç derinize masaj yaparken bir kepçe saç maskesini de diğer elinizde bulundurun.
  • İşlemi uygulamaya başınızın arkasına doğru kademeli olarak devam edin ve şu anda sadece saç kökleri üzerinde çalıştığımızı unutmayın. Saç derinizin serin ve kaygan olduğunu hissetmeye başlayacaksınız ve parmaklarınızı saçlarınızda hareket ettirmeniz zorlaşmaya başlayacak.
  • Maskeden yumurta büyüklüğünde alın ve alnınızdan yukarı doğru saçınıza sürmeye başlayın. Saç uçlarınıza ulaşıncaya kadar maskeyi yaymak için her iki elinizi de kullanın. Saçınız saç maskesine doyana kadar bu işleme devam edin.
  • Saç maskesinin damlamaması için saçınızın etrafını ince bir banyo havlusuyla sarın. Mümkün olduğunca az saç maskesi emmesi için ince bir havlu kullanmalısınız.
  • Maskeyi uyguladıktan sonra 15 ile 30 dakika arasında bekleyin. Maske saçınızda ne kadar uzun süre kalırsa saçınız ve saç deriniz maskeden o kadar çok faydalanacaktır.
  • Saç maskesini çıkarmak için saçınızı serin su kullanarak durulayın. Saçınızı yıkadıktan sonra saçınıza her zamanki gibi şekil verebilirsiniz veya saçınızın kurumasını bekleyebilirsiniz. Bütün bu işlemler bittikten sonra maskenin etkilerini hemen görebileceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.