Naneli masaj yağı

0

 

Naneli aromaterapi
Naneli masaj yağı

Eski şifa tekniklerinden biri olan masaj zihin ve vücudu dinlenmeye yardımcı olur ve aynı zamanda ölü hücreleri ciltten atar. Ayrıca masaj vücuttaki toksinlerin atılmasına da yardımcı olmaktadır. Bunun yanında esans yağlar da ruhumuza ve bedenimize şifa verirler. Masajın ve yağların şifalarından faydalanmak için hazırlayacağınız masaj yağıyla kendi vücudunuza masaj yapabilirsiniz. Kollarınız, bacaklarınız, ayaklarınız ve elleriniz bu şifalı esans yağlarla kendini yenileme fırsatı bulacaktır.

Naneli masaj yağı malzemeleri

  • Üzüm çekirdeği yağı
  • Cam kase
  • Metal kaşık
  • Biberiye yağı
  • Okaliptüs esansiyel yağı
  • Nane yağı
  • Koyu cam şişe

Naneli masaj yağı yapılışı

1

Bir cam kase içine 10 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı dökün. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok esans yağı vardır, ancak, üzüm çekirdeği yağı masaj için çok uygundur. Emici bir yağ olduğundan dolayı plastik kap yerine cam kaselerde masaj yağınızı hazırlamaya özen gösterin.

2

4 damla biberiye, 3 damla okaliptüs ve 2 damla nane yağını üzüm çekirdeği yağı üzerine dökün ve hepsini iyice karıştırın. Okaliptüs ve nane naneli kokular, zihin ve bedeni canlandırmak için birebirdir. Sindirime yardımcı olan bu yağlar burun tıkanıklığını gidermek için de kullanılır.

3

Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra naneli masaj yağınızı koyu renkli cam bir şişenin içine dökün.

4

Naneli masaj yağınızı serin ve karanlık bir yerde çocukların erişemeyeceği yerde saklayın.

İpuçları

Masaj yağınızı kendi zevkinize göre de yapabilirsiniz. Burada önemli olan ana bir yağ seçmektir. Ana yağlar arasında  yer fıstığı, zeytin, üzüm çekirdeği, tatlı badem, hindistan cevizi, aspir, ayçiçeği, buğday tohumu, kanola ve susam yağı yer alır. Bu yağlardan 6 çay kaşığı kadar kullanıp üzerine 8 damla kadar esansiyel yağ katabilirsiniz. Bu yağlar da kokularıyla aromaterapi yapacak ve özelliklerine göre size şifa vereceklerdir. Lavanta, gül, nane gibi esans yağlarını da tamamlayıcı yağ olarak kullanabilirsiniz. Hamilelik dönemindeyseniz bu tip yağları kullanıp kullanamayacağınız konusunda doktorunuzdan bilgi almalısınız.
 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.