Naneli peeling ile yüz bakımı

| 2012/10/04 | 1 Comment
Naneli yüz peelingi

Naneli peeling ile yüz bakımı

 

Nane cildi canlandırır ve ferahlık verir. Ayrıca nefesinizi açarak burnunuzu da tedavi eder. Vereceğimiz bu tarifler ile evde yüz temizliğinizi doğal bir şekilde yapabilirsiniz. Tuz, şeker veya mısır unu ile nane esans yağı veya kurutulmuş nane yaprakları kullanın. Bu uygulamaları düzenli olarak yaptığınızda mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Yüz bakımınız için güzel bir naneli peeling tarifi vermek istiyoruz.

Naneli peelingi malzemeleri

  • Sofra tuzu
  • Jojoba yağı
  • Zeytinyağı
  • İngiliz tuzu
  • Naneli peeling tarifi

Naneli peelingi yapılışı

1

1/3 su bardağı zeytinyağını 1/2 bardak sofra tuzu birleştirin. Naneli esans yağından 3 damla ekleyin ve iyice karıştırın. Gözlerinizi koruyarak yüzünüze sürün ve yüzünüzü ovalayın. Yüzünüze masaj yaparak karışımı uygulayın ve ılık su ile iyice durulayın.

2

1 fincan yulaf ezmesi ile 1/4 fincan kurutulmuş nane yapraklarını karıştırın. Blenderda bu karışımı iyice parçalara ayırın. Cam bir kavanozun içine koyun. Yüzünüzü temizlemek istediğiniz zaman avcunuzun içine bir miktar alarak minik bir tabağa koyun ve üzerine su ekleyin. Gözlerinizden uzak tutarak yüzünüze masajla yedirin ve soğuk su ile durulayın.

3

Bir kabın içine 1/2 bardak sofra şekeri veya esmer şeker koyun ve 1/4 fincan badem yağını ekleyin. 1-2 damla naneli esans yağı ve 2-3 damla lavanta esans yağı ekleyerek iyice karıştırın. İlk olarak yüzünüzü yıkayın ve ardından bu hazırladığınız bu bitkisel formülü yüzünüze sürün. Önce sıcak ve sonra soğuk su ile durulayın.

4

1/4 bardak sofra tuzu, 1/4 fincan badem yağı ve 1/4 su bardağı mısır ununu bir kabın içinde karıştırın. 1/4 fincan kurutulmuş nane yaprakları ve birkaç damla nane esansı ekleyerek karıştırın. Gözlerden uzak tıtarak, yüz ve boyun kısmınıza ovarak sürün. Ilık su ile yüzünüzü durulayabilirsiniz.

5

Bir avokadoyu alın ve dilimleyin.  1/2 su bardağı esmer şeker ekleyerek bir çatal ile hafifçe ezin. 1 çorba kaşığı jojoba yağı veya zeytinyağı ile 3 damla nane esanssı ekleyin. Yüzünüzü yıkadıktan sonra yüz ve boynunuza ovalayarak bitkisel temizleme maskesini sürün. Gözlerinize değdirmemeye özen gösterin. Ilık su ile iyice durulayın.

Etiketler: , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz bakımı, Genel

Yazar Hakknda ()

Yorumlar (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Deniz dedi ki:

    İngilizz tuzunu aktarda bulamadım baska bi adı var mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.