Nasıl daha büyük bir kalçaya sahip olabilirsiniz?

0
Kalça
Kalça

Eğer kalçanızdan memnun değilseniz onunla yaşamak zorunda değilsiniz. Biraz çalışarak nasıl daha büyük bir kalçaya sahip olabilirsiniz sorusuna cevap bulabilirsiniz. Sizlere kalçanızın daha büyük görünmesine yardımcı olacak birkaç ipucunu anlatacağız. Bu ipuçları egzersizleri, doğru kıyafetleri giymeyi ve kalça implantını içeriyor.

Adım 1 – Kalça kaslarınızı geliştirin

Eğer daha büyük bir kalça istiyorsanız ilk olarak bakmanız gereken şey kalça egzersizleri. Eğer kalçanızdaki kaslarınızı güçlendirirseniz kalçanız daha yuvarlak ve daha büyük olacaktır. En iyi egzersiz tam squattır(çömelme). Aynı zamanda bu hareket bacaklarınızı da şekillendirmeye yardımcı olacaktır. Dik bir şekilde durun ve kollarınızı dışarıda tutup dizlerinizi kırın ve oturma pozisyonundaymış gibi eğilin. Sandalyeye oturuyormuş gibi dizlerinizi 90 derece kırarak durun ve kollarınızı başınızın biraz üzerinde olacak şekilde yukarı kaldırın. Bu hareketi günde 10-15 kere tekrarlayın, kalçanıza hacim kazandıracaktır.

Aynı zamanda kickback olarak bilinen egzersizi de deneyebilirsiniz. Tek ayağınızın üzerinde durun ve boştaki ayağınızla kalçanız gerilene kadar esneterek geriye doğru tekme atın. Bacaklarınızı kapatın ve bu hareketi 10 kere tekrarlayın (bu hareketi yaparken ağırlık da kullanabilirsiniz).

Adım 2 – Kilonuzu değiştirin

Kilonuzu değiştirerek de kalçanızı büyütmeniz mümkün. Eğer fazla zayıfsanız, fazla yağa veya kasa sahip değilseniz kilo almalısınız. Kilo almak için daha fazla karbonhidrat ve yağ içerikli besinlerle beslenin. Öte yandan kilolu insanlar da kalçalarını ortaya çıkarmak için kilo vermeliler. Bir anda çok fazla kilo veremeyebilirsiniz, ancak göbeğinizin küçülmesi insanların ilgisini kalçanıza çekecektir.

Adım 3 – İmplant taktırın

Kalça implantlarının olduğunu duyduğunuzda şaşırabilirsiniz. Kalçanıza daha iyi bir şekil vererek daha güzel bir kalçaya sahip olmanızı sağlayabilir. Kalçanızın ciddi bir ölçüde büyük görünmesini sağlayabilir. Eğer umutsuzsanız ve diğer yöntemler sizin için yeterli değilse bir plastik cerrahla görüşün.

Adım 4 – Doğru giysileri giyin

Vücut tipinize uygun kıyafetleri seçerek kalçanızın daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Pantolonunuz kalçanızın görüntüsünü çok etkileyecektir. Arkasında çıkartmalar veya süsler olan büyük cepli kalçanızı ortaya çıkaracak kotlar seçin. Kotlar kalçanızı sıkıca sararak kaldırmalı. Aynı zamanda kalçanızı şekle sokarak büyük görünmesini sağlayacak özel iç çamaşırları da alabilirsiniz. Dar kotlar ilk tercihiniz olmalı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.