Nemlendirici ile yüz masajı nasıl yapılır?

0
nemlendirici sürme
yüz masajı

Eğer yüz maskelerinin cildinizde yarattığı etkiyi seviyorsanız ancak bir güzellik merkezine gidecek vaktiniz veya paranız yoksa evde bu lüks bakımı kendi kendinize yapabilirsiniz. Bu yazımız nemlendirici ile yüz masajı nasıl yapılır diyenler için önemli bilgiler içeriyor. Yüzünüze maske uyguladığınızda cildinizi temizler, ölü hücrelerin atılmasını sağlar, cildinizi nemlendirirsiniz. Bu da sağlıklı, genç ve ışıltılı bir cilt olarak size geri döner. Yüz masajı da yüzünüzün rahatlamasını sağlayacaktır. Uzun bir iş gününden sonra nemlendirici ile yüz masajı yaparak rahatlayabilirsiniz.

Nemlendirici ile yüz masajı yapmak için gerekenler

  • Yumuşak bir sabun
  • Peeling jeli
  • Elbezi
  • Antioksidan serum
  • Maske
  • Nemlendirici

Nemlendirici ile yüz masajı nasıl yapılır?

1

Yüzünüzü ve boynunuzu ılık su ve yumuşak bir sabun kullanarak yıkayın. Tüm kozmetik ürünlerini, makyaj ve ruj da dahil olmak üzere temizleyin.

2

Peeling jelinden az bir miktar alarak cildinize dairesel hareketler ile uygulayın. Alın, çene ve burun gibi daha yağlı bölgelere özel ilgi gösterin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın.

3

Bir el bezini ılık su ile ıslatın ve fazla suyunu sıkın. Daha sonra yüzünüze koyun ve soğuyana kadar bekleyin. Bu işlem cildinize buhar uygulaması etkisi yapacaktır.

4

Yüzünüze birkaç damla antioksidan serum uygulayın. Daha sonra serumun kurumasını bekleyin.

5

Nemlendirici bir maskeyi cildinize ovalayarak uygulayın. Bu uygulama cildinizin parlaklığını arttıracak ve dolaşımını düzenleyecektir. Eğer kuru bir cildiniz varsa seramidleri de içeren jel bir maske uygulayın. Yağlı ciltler için ise kil maskesi en iyisidir. Eğer sivilce sorununuz varsa salisilik asit veya glikolik asit içeren maskeleri tercih edin.

6

Maskenin 15 dakika boyunca yüzünüzde kalmasına müsaade ettikten sonra ılık su ile durulayın.

7

Alnınıza, çenenize, burun ve yanaklarınıza az miktarda nemlendirici sürün. Dairesel hareketlerle cildinize yedirerek nemlendiriciyi uygulayın.

8

Boynunuza da yine aynı şekilde nemlendirici ile dairesel hareketlerle masaj yapın. Cildiniz nemlendiriciyi tam olarak emene kadar devam edin.

9

Makyaj yapacaksanız eğer nemlendiricinin kuruması için birkaç dakika bekleyin.

İpuçları ve uyarılar

  • Kendi doğal nemlendiricinizi hazırlamak için 1 yemek kaşığı yulafı toz haline getirin. 1 yemek kaşığı rezene tohumunu yarım su bardağı suya ekleyerek 10 dakika boyunca suyu kaynatın. Tohumları sudan çıkarın ve atın. Su soğuduktan sonra toz haline getirdiğiniz yulafı ve 1 yemek kaşığı balı ekleyin. Bu karışımı yüzünüzü nazikçe ovalayarak uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.
  • Eğer gün içinde açık havaya çıkıyorsanız güneş koruyucu özelliği olan bir nemlendirici kullanın. Bu sayede hassas cildinizi zararlı ultraviyole ışınlardan koruyabilirsiniz.
  • Göz çevresine nemlendirici uygulamayın. Eğer nemlendirici gözünüze kaçarsa tahrişe neden olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.