Nemlendirici yağlar nelerdir?

0
Zeytinyağı, badem yağı
Nemlendirici yağlar

Nemlendirici yağlar cildinizin doğal yağlı görünümü için gereklidir. Sağlıklı bir cilt için gerekli olan nemlendirici yağlar nelerdir?

Nemlendirici yağlar cildinizdeki yaşlanma etkilerini azaltmaya yardımcıdır. Gülüşünüzden, konuşmalarınızdan dolayı yüzünüzde olan kırışıklıkların tamamı cildin nem kaybından dolayı oluşmaktadır. Hatta bazı ciltlerde kırışıklıkların yanında pul pul dökülmeler de görülebilir. Böyle şeylerle karşılaşmak istemiyorsanız ya da karşılaştıysanız geçmesini istiyorsanız cildinizi besleyecek nemlendirici yağlardan yardım almalısınız.

Nemlendirici özelliği bulunan kozmetik ürünlerde bulunan kimyasal maddeler kimilerinin cildine dönüşsüz zararlar vermektedir. Bu nedenle önceliğiniz yan etkisiz olan bitkisel nemlendirici yağlarını denemek olmalı.

Genel nemlendirici yağlar nelerdir?

Ceviz yağı

Ceviz yaklaşık olan yüzde 70i yağdan oluşan bir yemiştir. Bu özelliğiyle cildinizin yağ ihtiyacını karşılamakta faydalı olabilir. Cevizi hem yiyerek hem de yağını cildinize sürerek gereken nemi alabilirsiniz. Ceviz yağını günlük olarak cildinize parmak uçlarınızla masaj yaparak sürebilirsiniz. 1 – 2 saat beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Hatta akşam yatmadan önce sürerek sabaha kadar cildinizde kalmasını da sağlayabilirsiniz. Herhangi bir yan etkisi de yok.

Avokado yağı

Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere kullanacağınız avokado yağı cildinizin ihtiyacı olan nem miktarını karşılayacaktır.

Fındık yağı

Fındık da içinde bulundurduğu bol miktarda yağ ile cildinize elastikiyet sağlayacaktır. Böylece kırışıklıklarınızda da gözle görülür bir azalma olacaktır.

Gül yağı

Her cilt tipi için kullanılabilir. Nemlendirici özelliğinin yanında ferahlatıcı bir etkisi de vardır. Gül yağı ile cildinizin resmen nefes alacak.

Keten yağı

Cildinizin doğal nem dengesinin korunmasında yardımcı olan keten yağı cildinize parlak bir görünüm de kazandıracaktır.

Bunların dışında cildinizde güvenle kullanabileceğiniz diğer nemlendirici yağlar ; jojoba yağı, havuç yağı, ardıç yağı, buğday yağı, limon yağı, kayısı çekirdeği yağı…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.