Normal ciltler için cilt bakımı önerileri

0
Cilt bakımı ürünleri
Cilt bakımı ürünleri

Düzenli bir cilt bakımı cildinizin genç kalabilmesi ve canlılığını koruyabilmesi için çok önemlidir. Bu noktada kullanılan cilt bakımı ürünleri de önem kazanmaktadır. Birçok kişi kendi cilt tipine uygun olmayan ürünler kullanıyor. Bu da, aslında cilde yarar sağlamak yerine zarar veriyor. Normal bir cilt tipine sahipseniz bakım reçetenizi uygulamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1

Yüzünüzü temizleyin. Yüzünüzü temizleyici sütlerle temizlemeniz daha avantajlı olacak. Kullandığınız sabunun sebum üretimini dengelemesine dikkat edin.

2

Peeling yapmayı ihmal etmeyin. Yüzünüzdeki artıkların alınması, daha sonra uygulanacak kürlerin aktivitesi için önemli.

3

Nemlendiricinizi kullanın. Nemlendirici bir cildin herşeyidir. Nemini yitirmiş bir cilt herşeyini yitirmiş sayılır. Her sabah tam cildinizi temizledikten sonra güneş koruma faktörlü bir nemlendirici kullanın. Eğer açık havada 30 dakikadan zaman harcıyorsanız, nemlendiricinizi her 30 dakikada bir yeniden uygulayın. Cilt koruyucu antioksidanlar içeren bir nemlendirici tercih etmenizde fayda olacaktor.

4

Retinol kremi kullanın. Retinol ciltteki yeniden yapılanma mekanizmasını çalıştıracaktır. Haftada dört kez retinol bazlı bir kremi cildinize uygulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.